Info
Więcej o mnie.
Moje rowery
Wykres roczny
Archiwum bloga
- 2026, Czerwiec25 - 22
- 2026, Maj37 - 35
- 2026, Kwiecień34 - 2
- 2026, Marzec29 - 7
- 2026, Luty15 - 4
- 2026, Styczeń21 - 1
- 2025, Grudzień13 - 1
- 2025, Listopad18 - 1
- 2025, Październik19 - 1
- 2025, Wrzesień26 - 3
- 2025, Sierpień35 - 2
- 2025, Lipiec29 - 4
- 2025, Czerwiec44 - 1
- 2025, Maj36 - 2
- 2025, Kwiecień39 - 2
- 2025, Marzec30 - 1
- 2025, Luty23 - 11
- 2025, Styczeń27 - 10
- 2024, Grudzień23 - 4
- 2024, Listopad19 - 2
- 2024, Październik21 - 0
- 2024, Wrzesień26 - 5
- 2024, Sierpień25 - 13
- 2024, Lipiec32 - 9
- 2024, Czerwiec35 - 13
- 2024, Maj39 - 25
- 2024, Kwiecień31 - 12
- 2024, Marzec28 - 4
- 2024, Luty20 - 9
- 2024, Styczeń16 - 17
- 2023, Grudzień19 - 3
- 2023, Listopad21 - 2
- 2023, Październik32 - 1
- 2023, Wrzesień36 - 8
- 2023, Sierpień39 - 2
- 2023, Lipiec43 - 19
- 2023, Czerwiec38 - 8
- 2023, Maj33 - 0
- 2023, Kwiecień32 - 4
- 2023, Marzec29 - 11
- 2023, Luty21 - 8
- 2023, Styczeń22 - 9
- 2022, Grudzień22 - 5
- 2022, Listopad28 - 3
- 2022, Październik35 - 2
- 2022, Wrzesień32 - 3
- 2022, Sierpień42 - 1
- 2022, Lipiec40 - 9
- 2022, Czerwiec33 - 0
- 2022, Maj47 - 7
- 2022, Kwiecień25 - 1
- 2022, Marzec27 - 0
- 2022, Luty29 - 7
- 2022, Styczeń28 - 5
- 2021, Grudzień23 - 0
- 2021, Listopad19 - 0
- 2021, Październik32 - 0
- 2021, Wrzesień30 - 4
- 2021, Sierpień28 - 0
- 2021, Lipiec42 - 1
- 2021, Czerwiec39 - 5
- 2021, Maj35 - 0
- 2021, Kwiecień24 - 1
- 2021, Marzec29 - 0
- 2021, Luty15 - 0
- 2021, Styczeń26 - 0
- 2020, Grudzień22 - 3
- 2020, Listopad27 - 5
- 2020, Październik33 - 0
- 2020, Wrzesień30 - 2
- 2020, Sierpień38 - 9
- 2020, Lipiec34 - 0
- 2020, Czerwiec43 - 11
- 2020, Maj40 - 1
- 2020, Kwiecień21 - 2
- 2020, Marzec25 - 6
- 2020, Luty17 - 5
- 2020, Styczeń20 - 8
- 2019, Grudzień14 - 3
- 2019, Listopad10 - 5
- 2019, Październik16 - 3
- 2019, Wrzesień19 - 8
- 2019, Sierpień27 - 13
- 2019, Lipiec31 - 10
- 2019, Czerwiec35 - 12
- 2019, Maj21 - 6
- 2019, Kwiecień28 - 0
- 2019, Marzec25 - 10
- 2019, Luty15 - 2
- 2019, Styczeń8 - 4
- 2018, Grudzień11 - 2
- 2018, Listopad20 - 2
- 2018, Październik24 - 9
- 2018, Wrzesień29 - 8
- 2018, Sierpień31 - 19
- 2018, Lipiec20 - 9
- 2018, Czerwiec21 - 20
- 2018, Maj39 - 11
- 2018, Kwiecień27 - 22
- 2018, Marzec24 - 9
- 2018, Luty9 - 0
- 2018, Styczeń10 - 0
- 2017, Grudzień17 - 0
- 2017, Listopad13 - 3
- 2017, Październik17 - 8
- 2017, Wrzesień16 - 3
- 2017, Sierpień24 - 4
- 2017, Lipiec30 - 8
- 2017, Czerwiec33 - 18
- 2017, Maj31 - 3
- 2017, Kwiecień24 - 4
- 2017, Marzec28 - 0
- 2017, Luty12 - 0
- 2017, Styczeń4 - 0
- 2016, Grudzień12 - 1
- 2016, Listopad19 - 8
- 2016, Październik10 - 0
- 2016, Wrzesień22 - 0
- 2016, Sierpień23 - 2
- 2016, Lipiec25 - 10
- 2016, Czerwiec26 - 33
- 2016, Maj30 - 5
- 2016, Kwiecień18 - 12
- 2016, Marzec30 - 20
- 2016, Luty16 - 1
- 2016, Styczeń6 - 0
- 2015, Grudzień29 - 12
- 2015, Listopad8 - 0
- 2015, Październik19 - 10
- 2015, Wrzesień28 - 2
- 2015, Sierpień22 - 8
- 2015, Lipiec24 - 17
- 2015, Czerwiec31 - 18
- 2015, Maj31 - 2
- 2015, Kwiecień26 - 33
- 2015, Marzec17 - 7
- 2015, Luty12 - 16
- 2015, Styczeń3 - 7
- 2014, Grudzień7 - 0
- 2014, Listopad11 - 7
- 2014, Październik15 - 11
- 2014, Wrzesień20 - 1
- 2014, Sierpień17 - 6
- 2014, Lipiec19 - 38
- 2014, Czerwiec25 - 19
- 2014, Maj21 - 18
- 2014, Kwiecień25 - 23
- 2014, Marzec25 - 39
- 2014, Luty14 - 38
- 2014, Styczeń5 - 7
- 2013, Grudzień12 - 2
- 2013, Listopad12 - 10
- 2013, Październik18 - 22
- 2013, Wrzesień18 - 24
- 2013, Sierpień25 - 84
- 2013, Lipiec29 - 75
- 2013, Czerwiec27 - 82
- 2013, Maj30 - 42
- 2013, Kwiecień24 - 64
- 2013, Marzec7 - 24
- 2013, Luty2 - 7
- 2013, Styczeń1 - 6
- 2012, Grudzień6 - 30
- 2012, Listopad6 - 35
- 2012, Październik7 - 29
- 2012, Wrzesień23 - 72
- 2012, Sierpień25 - 80
- 2012, Lipiec31 - 95
- 2012, Czerwiec24 - 78
- 2012, Maj29 - 149
- 2012, Kwiecień29 - 51
- 2012, Marzec31 - 173
- 2012, Luty4 - 35
- 2012, Styczeń10 - 45
- 2011, Grudzień18 - 28
- 2011, Listopad19 - 28
- 2011, Październik24 - 25
- 2011, Wrzesień28 - 10
- 2011, Sierpień25 - 34
- 2011, Lipiec23 - 42
- 2011, Czerwiec20 - 37
- 2011, Maj31 - 46
- 2011, Kwiecień21 - 10
- 2011, Marzec6 - 7
Wpisy archiwalne w kategorii
[200-300km]
| Dystans całkowity: | 21733.00 km (w terenie 311.90 km; 1.44%) |
| Czas w ruchu: | 853:13 |
| Średnia prędkość: | 25.47 km/h |
| Maksymalna prędkość: | 82.70 km/h |
| Suma podjazdów: | 200807 m |
| Liczba aktywności: | 92 |
| Średnio na aktywność: | 236.23 km i 9h 16m |
| Więcej statystyk | |
Dane wyjazdu:
250.70 km
36.00 km teren
11:58 h
20.95 km/h:
Maks. pr.:42.80 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy:1051 m
Rower:BROKAT
o dziwo, na Dolnym Ślunsku i Opolszczyźnie, asfalty nie mają tendencji do topienia się w piekarniku preapokaliptycznego słońca
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 | Komentarze 0
Mieszkowice; Oława-Biskupice Oławskie-Smarchowice Śląskie-Namysłów-Michalice-Wików-Idzikowice-Lipka-Domasławice-Międzybórz-Myślniew-Szklarka Myśliwiecka-Myślniew-Kobyla Góra-Kępno-Byczyna-Kluczbork; Kraków-prawie ZielonkiOd rana gorąc. Pociąg zatłoczony (wakacje!!) i chłodny (bo klima, kur*a), cudem udaje się wyskoczyć na Dolnym Śląsku. A tu piekarnik, miejscami w cieniu 35st.C i trochę gorącego wiatru. Jadę sobie nad wodę, jadę po Orlęnach, jadę pod pola, gdzie przysypiam na moment przy górce z kokainy i wbijam w nockę na piaszczystych (SKĄD TYLE PIACHU TU K***A MACIE!!!!?!?!) i ciepłych łąkach i polach i lasach i drogach. Aż do rana.
Bez snu, po wschodzie, zwijam się na pociąg. Goni mnie burza, ale walę pod wiatr na Ostrzeszów...i nie dobijam do dworca. Bo remot drogi i objazd kilkanaście kilometrów. Irytacja jest średnia, ale przy niewyspaniu spotęgowana. Przechodzi trochę po krosantach w Kobylej Górze, mokrych asfaltach przed Kępnem, złapaniu koła za traktorem na DK11 przed Byczyną i ostatecznie po hotdogu w Kluczborku.
CLIMB: max 5%

porannny wjazd do Mieszkowic © wojtekjg

na Dolnym Śląsku dość zwyczajowe jest zostawianie rowerów pod stacją i dojazd pociągiem (Oława) © wojtekjg

Odra w Oławie zza mostu © wojtekjg

z letka dziś grzeje © wojtekjg

gorące lasy opolszczyzny © wojtekjg

międzypolna droga z Oławy © wojtekjg

ryneczek w Namysłowie © wojtekjg

Jezioro Michalickie © wojtekjg

bruczek zjazdu nad plażę w Michalicach © wojtekjg

prościutkie szosy na południe, do Namysłowa © wojtekjg

gdzie nie spojrzeć, to pola na tej Opolszczyźnie © wojtekjg

first pile of coke!! © wojtekjg

dokwita ten rzepak, dokwita © wojtekjg

popłudniowa szosa gdzies koło Namysłowa © wojtekjg

2nd f***in' pile of coke! © wojtekjg

zachód słońca łapie mnie nad polami © wojtekjg

krwawa chmura przez niebo © wojtekjg

chwila po zachodzie © wojtekjg

snopy zachodzącego światła nad wiatrakami © wojtekjg

na łąkach, z pierwszym słońcem © wojtekjg

wschód słońca gdzieś w opolskiem © wojtekjg

wschód słońca pod chumrami burzowymi © wojtekjg

trochę płasko po horyzont (jak sie dobrze przyjrzeć, to pośrodku śladów ciągnika wystaje koziołek!) © wojtekjg

przeładowanie rowerowe © wojtekjg

zjazd do dworca kluczborskiego © wojtekjg
Kategoria [200-300km], prace różnej maści, sam
Dane wyjazdu:
242.20 km
34.50 km teren
11:14 h
21.56 km/h:
Maks. pr.:46.70 km/h
Temperatura:15.0
Podjazdy:1082 m
Rower:BROKAT
od Śląska, przez Wielkopolskę, aż po Śląsk Dolny; po asfaltach, 'asfaltach', lasach i piachach między polami; gorącym dniem i ciepłą nocą
Poniedziałek, 16 maja 2022 | Komentarze 3
prawie Zielonki-Kraków; Zawiercie-Poręba-Żelisławice-Winowno-Woźniki-Koszęcin-Lubliniec; Ostrzeszów-Myślniew-Zamyślona Ligocka-Międzybórz-Domasławice-Goszcz-Domasławice-Szczodrów-Osada Leśna-Pągów-Jakubowice-Namysłów-Rogalice-Lubsza-Brzeg; Kraków-prawie ZielonkiZa dnia gorąc i opalanie. Do Lublińca pod wiatr, wieczorem w Wielkopolsce i na wjeździe na Dolny Śląsk daje lekko w plecy (ale pojawia się wilgoć podwieczorna). Noc jak to noc: w lesie gorąc, na polach chłodniej, mały froncik przyniósł raz deszczyk, nad ranem zaczęło wiać. Sucho jak *****, brodzę czasami w piasku po osie i wysypuję go, razem z kleszczami, z butów i skarpet.
O 4 wpadam na Orlę do Namysłowa, na zapiekankę i herbatę. A potem napieram do Brzegu, dość niepotrzebnie, bo na pociąg czekam jeszcze ponad 1,5h.
CLIMB: max 14%

szybki wagon 17ty do Kołobrzegu © wojtekjg

te odczucia oporu w IC... ;) © wojtekjg

wjazd w las koło Zawiercia © wojtekjg

małe dróżki między polami gdzieś na pólnicy Jury © wojtekjg

podjazd pod wzgórze nad Woźnikami © wojtekjg

Woźniki to ładne, chociaż Ślunskie, miasteczko © wojtekjg

mini-ryneczek woźnicki © wojtekjg

DW na Koszęcin © wojtekjg

rzepakowy północny Śląsk © wojtekjg

dbałość o rowerzystów dojeżdżających do pracy pociągami i busami w Lublińcu © wojtekjg

wiata z krzyżem w Myślniewie © wojtekjg

kościółek w Myślniewie © wojtekjg

na zachód, na Twardogórę © wojtekjg

Goszczański pałacyk © wojtekjg

wieczorem z daleka widać zmieniający pogode front © wojtekjg

pełnia za chmurami, w oddali wiatraki dolnośląskie © wojtekjg

proste na Lubszę © wojtekjg

wjazd do Brzegu © wojtekjg

Odra w Brzegu © wojtekjg

ile razy tu jestem, zastanawiam się na ile to jest ładne, a na ile brzydkie © wojtekjg

kościoł pw. Św. Mikolaja w Brzegu © wojtekjg
Kategoria [200-300km], prace różnej maści, sam
Dane wyjazdu:
217.00 km
13.00 km teren
10:12 h
21.27 km/h:
Maks. pr.:64.30 km/h
Temperatura:14.5
Podjazdy:3111 m
Rower:BROKAT
kolejne litry pepsi i podjazdy slovenske
Piątek, 6 maja 2022 | Komentarze 0
Gerendás rét-Pálháza-Pusztafalu-Jazero Izra-Slanské Nové Mesto-Slanec-Slančík-Okruhly vrch-Dragovsky Priesmyk-Nižná Kamenica-Herľany-Kecerovce-Červenica-Dubnik-Zlatá Baňa-Prešov-Kapušany-Raslavice-Bardejov-Konieczna-Magura-GorliceOesu, jak się dobrze spało na tym stryszku.
Zjeżdżam już w cieple do Kishuty i do Pálházy. Tamże zakupy i walę na Pusztafalu z widokami na Füzér var. Nad wioskę szutry, na granicę szutry, a zaraz za granicą wiata ze źródełkiem, w sam raz na śniadanie.
Do Izry jest zjazd, potem jest podjazd i znów szybki zjazd, po rozwalonej drodze, która ca. 80 lat temu była asfaltową. Gdy wskakuję na prawdziwy asfalt, wpadam na prostą podjazdową do Slaneca, pod hrad. Tam skręcam w góry, trasą, która jechałem w 2009 r., w burzach. Ale na górze małe odbicie w prawo, bo przypadkiem zauważam łącznik przez Okruhly vrch, z podjazdem do przekaźnika i w ogóle... Podjazd fajnym asfaltem, zjazd asfaltem trochę rozwalonym i szutrami, prosto na Dragovski Priesmyk. Bokami, między polami, wbijam do Mudrovców, a tu okazuje się, że na podjeździe na Makovicę leży szuter. Odpuszczam, bo gdzieś z boku chodzą burze, a czas też niedobry. Po zakupach w Herl'anach zwiedzam wszystkie osady romskie w okolicy Kecerovców i walę nad Dubnik, pod wieżę. Podjazd stromy, ale znany, w przedburzowym skwarze. Zjazd szybki i prowadzi od razu pod wiatę piknikową, na dość późny (jest prawie 16ta) obiad.
Gdy zaczynam zjazdy w stronę Zlatej zaczyna kropić, a do Prešova wjeżdżam w mini ulewach i po mokrym. Tragedii nie ma, jadę dalej, przebierając się gdzieś przed Demjatą i przeczekując małą zlewę pod wiatą zastavki. W Bardejove dalej mokro, na dodatek zrobiło się ciemno (kto by się spodziewał :P). Od Zborova cud - suchutko i wiatr prawdopodobnie w plecy.
I tak leci jakoś.
Pod hranicę podjeżdżam tradycyjnie bez świateł (bo wyłazi księżyc), za Konieczną jest nawet ciepło, Magura idzie na autopilocie i do Gorlic wjeżdżam kilkanaście minut po dziesiątej.
CLIMB: max 16%
POPRZEDNI DZIEŃ

Wiata i wiata z rana © wojtekjg

poranek stryszkowy © wojtekjg

poranne zjazdy wśródleśne do Pálházy © wojtekjg

zjazd koło andezytowych kamoli © wojtekjg

droga z Fuzerem w tle © wojtekjg

Fuzeri var © wojtekjg

podjazd do Pusztafalu © wojtekjg

Fuzeri var nad łąką © wojtekjg

wjazd do Pusztafalu © wojtekjg

przez wioseczkę pod góry © wojtekjg

podjazd w stronę granicy nad Pusztafalu © wojtekjg

statna hranica za Pusztafalu © wojtekjg

śniadaniowa wiata ze źródełkiem © wojtekjg

nieśmiała salamanderka przy źródełku © wojtekjg

nieśmiala ropucho-żmija przy źródełku © wojtekjg

czy to rogalik? © wojtekjg

litrowy cel dzienny już jest © wojtekjg

magiczne źródełko leśne © wojtekjg

Izra, jezioro w środku lasu © wojtekjg

hopki okolicy Slanskégo Novégo Mesta © wojtekjg

dłuuuga prosta na Slanec hrad © wojtekjg

nad Slancem © wojtekjg

zakręty zjazdów na Slančík © wojtekjg

Slanecki hrad, a w tyle Nagy-Milic © wojtekjg

droga na Okruhly vrch © wojtekjg

gdzieś na zjeździe na Dragovsky Priesmyk © wojtekjg

pamiątki na Dragovskim Priesmyku © wojtekjg

Pamätník oslobodenia a víťazstva ;) © wojtekjg

cerkiewka w Košickým Klečenovie © wojtekjg

dróżka gdzieś pomiędzy polami © wojtekjg

jazda w stronę Makovicy © wojtekjg

Herl'anski gejzir jak zwykle suchy © wojtekjg

w oddali widać już Dubnik © wojtekjg

zjazd do Kecerovców © wojtekjg

resztki renesansowego kasztelu w Kecerovcach © wojtekjg

Dubnik z chmurka para-burzową © wojtekjg

Makovica z podjazdu na Dubnik © wojtekjg

wiata ogniskowa pod Dubnikiem © wojtekjg

zjaaaazd z Temnego lesu © wojtekjg

trochę mokry Presov © wojtekjg

pogańskie kopce okołopreszowskie z chmurkami © wojtekjg

Kapušansky kostol a hrad © wojtekjg

droga na Raslavice w deszcz © wojtekjg

Chmel'ova nocą © wojtekjg

rożświetlony kościół w Beherove © wojtekjg
Kategoria sam, [200-300km]
Dane wyjazdu:
249.50 km
5.00 km teren
10:44 h
23.25 km/h:
Maks. pr.:55.90 km/h
Temperatura:14.5
Podjazdy:2278 m
Rower:BROKAT
wiosenne, madziarskie pepsi!
Czwartek, 5 maja 2022 | Komentarze 0
Gorlice-Magura-Konieczna-Zborov-Šarišské Čierne-Rovné-Šarišský Štiavnik-Fijaš-Turany nad Ondavou-Benkovce-Nižný Hrabovec-Trhovište-Oborín-Brehov-Cejkov-Malá Tŕňa-Sátoraljaújhely-Károlyfalva-Tolcsva-Háromhuta-Gerendás rétW końcu, po ponad dwóch latach bez wiosennego pepsi, jadę złapać pierwszą opaleniznę przy łykach żywego, czarnego cukru.
Wyjazd za dnia, bo tak marnie z pogodą. Ciągle pod wiatr. Pierwsze 100km zapięty pod szyję, czasem w małym deszczyku. A potem puściło i przyszło ciepło, chociaż dalej z wiatrem wiejącym w twarz.
Trochę nawigowania przez roboty na moście na Ondavie, szczęśliwie dało się przebić przez jakiś bieda-most na Brehov. Potem za dużo siedzenia na wieżach widokowych i w innych sklepach. Nadchodzą chmury, odpuszczam Tokaj i skręcam w leśną dolinę. Fajnymi asfaltami dojeżdżam zaraz po zachodzie słońca na polanę z wiatą ze stryszkiem. Ognisko, kolbaski sajtos es bakonos, pepsi, bez herbaty, bo strumyki wyschnięte i nie łaziłem za nimi po lesie i przed 23cią wybywam na stryszek.
CLIMB: max 11%
DZIEŃ KOLEJNY

wiosenne zakręty Magury © wojtekjg

hopa Gładyszowska kusi w oddali © wojtekjg

prosta podmagurska © wojtekjg

pod granicą nad Beherovem © wojtekjg

zjaaaazd z granicy © wojtekjg

zwyczajowa hopka pod Stebnicką © wojtekjg

Zborov hrad © wojtekjg

Zborov pod wiosenną Stebnicką Magurą © wojtekjg

szuterek pod Ondavką © wojtekjg

gdzies z drogi na Sarisski Stiavnik © wojtekjg

zakrętas podjazdu pod Makovicą © wojtekjg

Vel'ka Domasa z górki © wojtekjg

kościółek nad Domasą © wojtekjg

i drugi kościółek nad Domasą © wojtekjg

wioseczka nad jeziorem © wojtekjg

proste w ciemny las pod Humennem © wojtekjg

hrad Čičva © wojtekjg

dobrem koło, można odpocząć, jechać dobrym tempem i nawet widoki popodziwiać © wojtekjg

proste wzdłuż pól, kolektorów, i lizaków z wodą na Niżny Hrabovec © wojtekjg

elektrownia za rzepiolami © wojtekjg

gdzieś wśród słowackich pól © wojtekjg

dróżka na Trhovište © wojtekjg

na hooryzoncie czarna winna góra © wojtekjg

most, który uratował od objazdu Ondavy © wojtekjg

widoki ze zjazdu, w oddali Tokaj-hegy © wojtekjg

górecka nad Tokajem jeszcze dość daleko © wojtekjg

tokajski obszar winny © wojtekjg

winnice przygraniczne © wojtekjg

wszędzie winnice, jak okiem rzucić © wojtekjg

porzucona beczka na wzgórzu © wojtekjg

linia drzew rysuje drogę do granicy © wojtekjg

widoki na czarną górę i winnie w stronę obniżenia Bodrogu © wojtekjg

wieża widokowa w kształce beczki nad Malá Tŕňą © wojtekjg

górki zemplińskie © wojtekjg

objazd do Szaroszpatak przyjemnym lasem © wojtekjg

górki zemplińskie od drugiej strony © wojtekjg

zjazd przez Károlyfalvę © wojtekjg

droga na Olaszliszkę © wojtekjg

i znów Magas-hegy © wojtekjg

powoli kończy się dzień pod winnicami © wojtekjg

dmuchawce węgierskie (takie same jak nasze, nasze, polskie) © wojtekjg

Tolcsva © wojtekjg

Kincsem Kastély na wnnym wzgórzu © wojtekjg

piwnice na wino w Tolcsve © wojtekjg

w miasteczku (Tolcsva) drogowskazy wypisane są na beczuszkach © wojtekjg

pierwszy księżyc pod górami © wojtekjg

kościółki z katakumbami w Tolcsvie © wojtekjg

budynki w Ujhucie pamiętające Imperium Węgierskie © wojtekjg

niby asfalty poprawili ale nie wszędzie... © wojtekjg

przez Ujhutę © wojtekjg

wieczorne życie pod wiatą © wojtekjg

stryszek pod księżycem © wojtekjg
Kategoria [200-300km], sam
Dane wyjazdu:
288.50 km
44.00 km teren
12:25 h
23.23 km/h:
Maks. pr.:44.80 km/h
Temperatura:7.0
Podjazdy:909 m
Rower:BROKAT
wiosna nad Odrą, chłody pod Wrocławiem, ciepła czekolada w Opolu
Sobota, 23 kwietnia 2022 | Komentarze 0
prawie Zielonki-Kraków; Rzepin-Słubice-Pławidło-Górzyca-Kostrzyn-Sarbinowo-Mieszkowice-Gozdowice-Mieszkowice; Wrocław-Psie Pole-Oleśniczka-Oleśnica-Goszowice-Lipka-Pągów-Jakubowice-Namysłów-Kup-Dobrzeń-Opole; Kraków-prawie ZielonkiPo porannym desancie na zachodzie, już w słońcu, zrobiło się wiosennie. Poranek jest rześki, jadę ciągle pod chłodniejszy wiatr, ale zaraz wychodzi słońce i robi się radośnie.
Jadę nad Odrę, jadę wzdłuż Odry, odbijam na ląd i na krajówki i wracam nad rzekę. A potem w pełnym słońcu opalanko nad dworcu w Mieszkowicach, transfer do Wrocka i mozolny wyjazd na Oleśnicę. Nocka po lasach i na polach, mgły i chłody i wilgocie. A potem poooowooolna jazda długimi prostymi opolskimi w stronę dworca opolskiego, który osiągam w okolicy piątej rano.
CLIMB: max 5%

zajęcowo-jajeczno w Rzepinie © wojtekjg

prościutka droga na Słubice © wojtekjg

Frankfurt zza Odry © wojtekjg

podziurawione drogi wzdłuż wyrastających rzepaków © wojtekjg

rzepaki powoli wschodzą © wojtekjg

typowo brukowo na Zachodzie © wojtekjg

żurki wylazły na śniadanie © wojtekjg

velościeżka wzdłuż granicy © wojtekjg

spojrzenie na chopa za miedzą © wojtekjg

twierdza Kostrzyn zwodzona © wojtekjg

wieża ciśnień w Kostrzynie © wojtekjg

pofalowane dróżki wzdłuż krajówki na Szczecin © wojtekjg

na Szczecin po wiosnę! © wojtekjg

kaplica Templariuszy. Serio. © wojtekjg

są dłuuuugieeeee proste w słońcu © wojtekjg

wiosenne rzepaki pod Mieszkowicami © wojtekjg

zabytkowa brama wjazdowa do Mieszkowic © wojtekjg

Kirche Mieszkowice © wojtekjg

Mieszko The Pierwszy na rynku mieszkowickim © wojtekjg

Mieszko patrzy kogo by tu ochrzcić © wojtekjg

Kamienna Ściana Chwały za Gozdowicami © wojtekjg

Odra znad bunkrów © wojtekjg

nad Odrą w końcu wiosna! © wojtekjg

przylapany sprężyk © wojtekjg

nad Odrą © wojtekjg

lasy zachodniopomorskie pełne martwego drewna © wojtekjg

jak wiele, wieele dworców, tak i ten w Mieszkowicach zieje pustką © wojtekjg

znów Odra, tylko wyżej, we Wrocku © wojtekjg

drogi podoleśnickie © wojtekjg

Olesnica jeszcze za słońca © wojtekjg

fontanny na deptaku w Oleśnicy © wojtekjg

iii klasycznie wieża ciśnień © wojtekjg

powolny zachód słońca po drodze © wojtekjg

zachód słońca nad S8 © wojtekjg

S8 nocą © wojtekjg

kościółki po drodze do Opola © wojtekjg

tory do węgla do elektrowni Opole © wojtekjg

Opole wczesnym rankiem © wojtekjg

dworce na zachodzie są takie monstrualne © wojtekjg
Kategoria [200-300km], prace różnej maści, sam
Dane wyjazdu:
208.60 km
2.50 km teren
10:46 h
19.37 km/h:
Maks. pr.:51.40 km/h
Temperatura:9.0
Podjazdy:3266 m
Rower:BROKAT
Coby dotrzeć hamulce na Karkonoskiej
Środa, 27 października 2021 | Komentarze 0
Górzyn-Rudna-Rynarcice-Lubin-Trzebnice-Jaroszówka-Chojnów-Złotoryja-Świerzawa-Dziwiszów-Jelenia Góra-Sosnówka-Przesieka-Przeł.Karkonoska-Droga Sudecka-Borowice-Karpacz-Kowary-Przeł.Kowarska-Przeł.Okraj-Ogorzelec-Pisarzowice-CzarnówPoranek chłodny. Potem zaczyna wiać w zęby. Ale przynajmniej się ociepla.
Na Żelazny Most nie wolno wyjść i se zrobić zdjęcia, co było mocnym zawodem.
Popasik poranny robię pod ciepłym lasem za Lubinem. Potem wpadam w mniejsze i większe góreczki (Kaczawskie), ciągle pod wiatr.
W końcu zjazd z Przeł.Widok (Kapella), trochę tereniku z wymianą dętki, GoBurger w Jeleniej i hopecki w stronę Karkonoszy.
W Przysiece sklepy pozamykane, udaje się wbić do ostatniego sklepo-baru, gdzieś już nad wodospadami. Karkonoska jak zwykle miarowa, nie zabija, ale nie jest też jakaś łatwa. Na około 1000m npm leży trochę śniegu. Pod Odrodzenie podjeżdżam właściwie na zachód słońca, około 17.30 (znacznie później niż prawie rok temu).
Zjazd jeszcze po jasnemu, ciemno zrobiło się na Drodze Sudeckiej. Opylam burgera z łosia w Karpaczu, zjeżdżam do Kowar, atakuję Kowarską i po świeżo położnym asfalcie robię Przeł. Okraj, gdzie jestem przed 22gą. Ubieranko, ciastka i zjazdy: najpierw ciepłe, a potem jazda w zupie z mgły w dolince. Skręt na wyczajoną kiedyś wiatę i nieoczekiwany mocny podjazd, po 14-15% do Czarnowa, z terenową końcówką.
Ale wiata profesjonalna.
Przebieranko, zupka i herbatka i ciastka i psiworek około północny.
CLIMB: max 19%

poranne drogi wzdłuż Odry © wojtekjg

jakieś pola doliny Odry © wojtekjg

wschód słońca nad Odrą © wojtekjg

Oder Sonne © wojtekjg

droga przez pola gdzieś koło Rudnej © wojtekjg

poranny rynek w Rudnej © wojtekjg

dróżka w stronę Żelaznego Mostu © wojtekjg

jesienne barwy północy Dolnego Śląska © wojtekjg

to nie wał, to korona Żelaznych Wrót © wojtekjg

nagle! z lasu wyłania się szyb! © wojtekjg

just LUBIN © wojtekjg

śniadanie przy małej górce w słońcu © wojtekjg

Chojnów przed południem © wojtekjg

jus widać góry! © wojtekjg

bruki Złotoryi © wojtekjg

przyjemna dolina na Świerzawę © wojtekjg

torowisko pamięta lepsze czasy... © wojtekjg

Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świerzawie © wojtekjg

małe pofalowanie w stronę Dziwiszowa © wojtekjg

jesienny podjazd na Przełęcz Widok (Kapella) © wojtekjg

zjazd w Kotlinę Jeleniogórską © wojtekjg

rzut oka na dalszą drogę © wojtekjg

ukryty gdzieś w lesie dwór koło Dziwiszowa © wojtekjg

mały gravelek popołudniem © wojtekjg

wychodzą z boku jakieś górki... © wojtekjg

sielanka przed Kotliną Jeleniogórską © wojtekjg

gravelowy wąwóz © wojtekjg

Sosnówka i wododział Karkonoski © wojtekjg

zjaaazd koło Zbiornika Sosnówka © wojtekjg

ostatni tramwaj w Karkonosze © wojtekjg

podjazd przez Przesiekę © wojtekjg

drugi onieśmielająco stromy odcinek na przełęcz © wojtekjg

wygasłe kratery KPN, vol.1 © wojtekjg

wygasłe kratery KPN, vol.2 ;) © wojtekjg

Jelenia z góry podjazdu © wojtekjg

sbiegam se po rower © wojtekjg

z silniczkiem rowerek sam wyjeżdża pod Karkonoską! © wojtekjg

początek szlaku na Śnieżkę © wojtekjg

pamiątkowo na 1200m npm © wojtekjg

w Czechii zachodzą mgły © wojtekjg

przeł.karkonoska © wojtekjg

mgły karkonoskie spod Odrodzenia © wojtekjg

kolory Drogi Sudeckiej © wojtekjg

powolny zachód słońca nad Karkonoszami © wojtekjg

rozświetlony górny Karpacz © wojtekjg

dziś anomalia, jutro czarny punkt (bo wszyscy się zatrzymują) © wojtekjg

godny polecenia burger z łosia w Karpaczu (Konstytucji 3 Maja 73A) © wojtekjg

rozgwieżdżone Karkonosze © wojtekjg

nad Kowarami © wojtekjg

nocna przeł.Okraj © wojtekjg

mgły kotliny kamieniogórskiej © wojtekjg

widoczek z wiaty biwakowej © wojtekjg

ostatnia herbatka dnia © wojtekjg
Kategoria [200-300km], sam
Dane wyjazdu:
202.40 km
0.50 km teren
06:46 h
29.91 km/h:
Maks. pr.:68.40 km/h
Temperatura:17.0
Podjazdy:2828 m
Rower:Sauron(i)
Brevet Końskie Harce
Sobota, 28 sierpnia 2021 | Komentarze 0
Tuchów-Zalasowa-Lubcza-Dębowa-Ujazd-Bączal-Skołyszyn-Harklowa-Pagorzyna-Lipinki-Wapienne-Zagórzany-Kwiatonowice-Turza-Rzepiennik-Ciężkowice-Siekierczyna-Bruśnik-Falkowa-Bukowiec-Jasienna-Przydonica-Bartkowa-Rożnów-Brzeziny-Ruda Kameralna-Stróże-Zakliczyn-Lubinka-Rzuchowa-Pleśna-Łowczów-TuchówCLIMB: max 17%

Kategoria [200-300km], sam, ściganie
Dane wyjazdu:
249.50 km
3.00 km teren
11:09 h
22.38 km/h:
Maks. pr.:63.90 km/h
Temperatura:25.5
Podjazdy:2843 m
Rower:Akcent Grupetto Ediszyn
najgorętszy dzień roku(?) #solsticecentury
Niedziela, 20 czerwca 2021 | Komentarze 0
prawie Zielonki-Kraków; Kamieniec Ząbkowicki-Topola-Złoty Stok-Lądek Zdrój-Stronie Śląskie-Kletno-Sienna-Idzików-Marianówka-Góra Igliczna-Wilkanów-Międzygórze-Jaworeko-Domaszków-Bystrzyca Kłodzka-Stary Waliszów-Nowy Waliszów-Ołdrzychowice-Rogówek-Jaszkowa-Laski-Złoty Stok-Paczków-Otmuchów-Goświnowice-Radzikowice-Goszowice-Pakosławice-Niemodlin-Sosnówka-Dąbrowa-Chróścina Opolska-OpoleCLIMB: max 12%

TLK Sudety ma odpowiednie zaplecze dla rowerów...i brak gniazdek © wojtekjg

nad Kamieńcem Ząbkowickim © wojtekjg

nad Byczeniem © wojtekjg

Nysa Kłodzka © wojtekjg

nad Nysą © wojtekjg

gdzies tam ucieka droga na Kłodzko ze Złotego Stoku © wojtekjg

podjazd na Jaworową © wojtekjg

na Przeł. Jaworową © wojtekjg

zakrętasowy zjazd z przełęczy © wojtekjg

w dół na Lądek Zdrój © wojtekjg

na rynku w Lądku © wojtekjg

jazda na Stronie z masywem Śnieżnika © wojtekjg

dolina Starej Morawy © wojtekjg

wjazd w dolinkę do Kletna © wojtekjg

ostatnie zakręty na Puchaczówkę © wojtekjg

łyk wody z cudnego źródełka nad Idzikowem © wojtekjg

Góra Igliczna już czeka © wojtekjg

w oddali Góra Igliczna © wojtekjg

jazda przez Marianówkę © wojtekjg

pod skałami na Szklary © wojtekjg

bruczek do sanktuarium na Górze Iglicznej © wojtekjg

widoki na Kotlinę © wojtekjg

Kotlina, spojrzenie na stronę północno-zachodnią © wojtekjg

Sanktuarium Maria Śnieżna © wojtekjg

facelia pod górkami © wojtekjg

międzygórski Wodospad Wilczki © wojtekjg

Wodospad Wilczki © wojtekjg

Międzygórze © wojtekjg

kapliczka gdzieś na rozdrożu przed Domaszkowem © wojtekjg

kapliczka gdzieś pod Śnieżnikiem © wojtekjg

podwieczorne spojrzenie na Śnieżnik © wojtekjg

środek nocy, temperatury wiosenne © wojtekjg

nocna produkcja wódy w Goświnowicach © wojtekjg

pierwszy brzask © wojtekjg

zaczyna się poniedziałkowy ruch aut © wojtekjg

kościółek w Sidzinie © wojtekjg

słońce w Niemodlinie © wojtekjg

DK46 przez lasy do Opola © wojtekjg

droga wzdłuż LK © wojtekjg

słoneczny most w Opolu © wojtekjg

nad Kanałem Młynówka © wojtekjg
Kategoria [200-300km], prace różnej maści, sam
Dane wyjazdu:
204.30 km
11.00 km teren
08:26 h
24.23 km/h:
Maks. pr.:51.40 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy:1205 m
Rower:Akcent Grupetto Ediszyn
P44
Sobota, 5 czerwca 2021 | Komentarze 3
parking-Złoty Stok-Paczków-Skorochów-Nysa-Nowy Las-Niemysłowice-Prudnik-Klisino-Lisięcice-Dobrosławice-Krowiarki-Racibórz-Pogrzebień-Kornowac-Rybnik-Nowa Wieś-Żory-Suszec-Pszczyna; Kraków-prawie ZielonkiCiężko się zerwać, ale zjazdy lecą chwilę po 8mej. Od około 10tej zaczyna się walka z czołowym wiatrem, czasem dość mocnym i walka z nawierzchnią (od asfaltowej, przez 'asfaltową', po szutry). Mijam jeziora, spoglądam na góry, gonię jakąś szybką burzę. Boczne drogi do Prudnika, boczne szutry na Głubczyce i Racibórz, omijanie remontów na Pogrzebieniu (i punkt widokowy z TdS). Jakoś udaje się przejechać Rybnik i wpadam w wymagające piachy przy torach na Żory. Znów doganiam burzę, asfalty robią się co rusz mokre. I przez te niepewności pogody zwijam się szybciej na pociągi do Pszczyny i na Kraków.
CLIMB: max 8%
DNIA POPRZEDNIEGO...

wiata porankowa © wojtekjg

poranek w wiacie © wojtekjg

wybrukowane uliczki Złotego Stoku © wojtekjg

ryneczek Złotego Stoku © wojtekjg

hopka w stronę Złotego Stoku © wojtekjg

suuupeeeer proste pod górami przed Złotym Stokiem © wojtekjg

prooosta do Nysy © wojtekjg

góry czeskie nad rzepakami © wojtekjg

J.Otmuchowskie © wojtekjg

w opolskiem z alpak robią poduszki © wojtekjg

Praded zza rzepaka © wojtekjg

Lysa Hora zza maków © wojtekjg

fabryczka przed Nysą © wojtekjg

Nysa Kłodzka w Nysie © wojtekjg

opuszczam Nysą boczną dróżką © wojtekjg

boczne drogi międzypolne na Prudnik © wojtekjg

szutrowy skrót na Szybowice © wojtekjg

znów rzepaki z górami w tle © wojtekjg

szutry między płaskością © wojtekjg

drogi między polami © wojtekjg

pofalowana droga na Lisięcice © wojtekjg

rzepak dogorywa © wojtekjg

gdzieś tam koło Milic © wojtekjg

fajne pola milicka © wojtekjg

super prosta DK38 © wojtekjg

zjaaazd do Raciborza © wojtekjg

Racibórz z góry © wojtekjg

z punktu widokowego na Pogrzebieniu © wojtekjg

z daleka widać już jaką hałdę © wojtekjg

Pogrzebień i punkt widokowy © wojtekjg

obwiednia rybnicka © wojtekjg

podstępne przejazdy przez dziury przy torach © wojtekjg

wymagający terenik i jakaś burza © wojtekjg

szlak rowerowy do Żor © wojtekjg

burza zagania mnie pod Autostradę Bursztynową © wojtekjg

ciołek na drzewie © wojtekjg

kominy pszczyńskie z B.Śląskim w tle © wojtekjg

bruki Pszczyny © wojtekjg

regio do Krakowa © wojtekjg
Kategoria [200-300km], prace różnej maści, sam
Dane wyjazdu:
275.90 km
0.50 km teren
09:10 h
30.10 km/h:
Maks. pr.:61.10 km/h
Temperatura:26.4
Podjazdy:774 m
Rower:Sauron(i)
P33
Wtorek, 11 maja 2021 | Komentarze 0
prawie Zielonki-Rawicz-Krobia-Gostyń-Dolsk-Śrem-Trzykolne Młyny-Rogalin-Rogalinek-Mosina-Komorniki-Skórzewo-Poznań-Sierosław-Niepruszewo-Buk-Duszniki-Chełmno-Pniewy-Białokosz-Chrzypsko Wielkie-Wronki-Szamotuły-Cerekwica-Chyby-Poznań; Kraków-prawie ZielonkiDojazd trochę krótszy, niż bym chciał, ale biorąc pod uwagę wiatr (zazwyczaj w plecy) i upał i zapachy rzepakowo-polno-obornikowo-kurnikowe, nawet dobrze się złożyło. Z zachwytem rozpoznaję wiatraki i okolice Zmysłowa, które męczyłem na PZ w 2018 roku (i napisałem nawet relację!). Mijam zapoznaną wtedy mini-figurkę konkurującą ze świebodzińską, podjazd za Dolskiem, łaaaany rzepaków, chropowate asfalty wzdłuż Warty, kawałek ścieżki rowerowej WlkpPN (która przypomniała mi fakturą Węgry...w ogóle to widać tęsknotę, skoro przez kilka dobrych chwil porównywałem rzepaki, asfalty i temperatury wielkopolskie do tych panońskich...) i Poznań. A potem wyjazd z Poznania i zamiast na południe, łapię jeszcze podwieczorny wiatr na północ, na Pniewy i Chrzypsko. Okazuje się, że zapomniałem, że tam bywałem, tylko w odwrotną stronę. Wronki osiągam wieczorem i stwierdzam, że mam czas uderzyć na Szamotuły. Jest nerwowo, pod mocny wiatr i z kilkoma objazdami. Ostatni zamknięty przejazd robię cyklokrosowo i przez bruki Szamotua wbijam na dworzec. Iiiii... nie udaje mi się wejść do pociągu do domu. Kierownik pociągu z przepraszającą miną tłumaczy mi realia pandemiczne w IC. Jest czas, jadę na Poznań. Pod mocny wiatr. Ale jest ciepło, ponad 20stC (!!). Kolejny skład też zapełniony, zakupuję dopiero coś na rano, co oznacza przysypianie na dworcowym krzesełku.
CLIMB: max 8%

R-wicz © wojtekjg

proste ddrki na północ z Rawicza © wojtekjg

jest dość pusto i dość prosto © wojtekjg

wiatraki koło Zmysłowa © wojtekjg

drogowcy przepuścili taaaakąokazję, żeby zrobić tablicę'S.Krobia'! © wojtekjg

łany rzepaków na minigórkach © wojtekjg

prosto na Gostyń © wojtekjg

Gostyń © wojtekjg

po prostu DOLSK © wojtekjg

mini podjazd za Dolskiem © wojtekjg

na górce nad Dolskiem © wojtekjg

zarzepakowane pola dolskie © wojtekjg

bardziej chodnik niż ddrka,ale jest z górki © wojtekjg

zjaaazd © wojtekjg

impresje rzepakowe © wojtekjg

dowód, że w Wielkopolsce są zakręty © wojtekjg

pokręcony chropowaty asfalt przy dolinie Warty © wojtekjg

boczna ścieżka Wielkopolskiego PN © wojtekjg

drzewa-zabójcy pod Poznaniem © wojtekjg

prościutka droga na Sierosław © wojtekjg

rozprowadzanie na KOMa (w kategorii +60 lat) © wojtekjg

podwieczorne łany rzepoli © wojtekjg

aragorn z Białokoszyc © wojtekjg

nad Chrzypskiem Wielkim © wojtekjg

zjazd do plaży miejskiej © wojtekjg

podwieczorna jazda wzdłuż pojezierza © wojtekjg

pasożyty wylazły na wieczor na pola © wojtekjg

pofalowanie na Wronki © wojtekjg

zakosy Warty © wojtekjg
Kategoria [200-300km], prace różnej maści, sam













