Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi WuJekG z miasteczka Kraków/Gorlice. Mam przejechane 303301.73 kilometrów w tym 5147.77 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 25.78 km/h.
Więcej o mnie.

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl




Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy WuJekG.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

[200-300km]

Dystans całkowity:21733.00 km (w terenie 311.90 km; 1.44%)
Czas w ruchu:853:13
Średnia prędkość:25.47 km/h
Maksymalna prędkość:82.70 km/h
Suma podjazdów:200807 m
Liczba aktywności:92
Średnio na aktywność:236.23 km i 9h 16m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
281.10 km 0.00 km teren
09:22 h 30.01 km/h:
Maks. pr.:74.70 km/h
Temperatura:
Podjazdy:3318 m
Rower:Furia

Ciężkie asfalty, ciężkie powietrze, ciężkie słońce i praca nad opalenizną = przyjemnie udana przejażdżka ;)

Piątek, 27 maja 2016 | Komentarze 0



Z rana wiało źle, ale jakoś dawaliśmy z Arkiem rady (nawet po użądleniu mnie w czoło przez osę). Potem dogrzało i zaczęliśmy uciekać przed burzami. Na koniec czasem z wiatrem, czasem w sporej podwieczornej wilgoci, czasem pod wiatr. Po ostatniej zmianie umieram na kole do Gorlic.
Podjazd z Žipova fajnie wyasfaltowany, zjazd dalej w opłakanym stanie. Kawałek do Bijacovcov zrobili, ale 9km na przełęcz jest gorsze od bruku (a to jeden z fajniejszych podjazdów w okolicy). Za to zjazdy z nowym dywanikiem.
Trochę dopiekło, od 12 do prawie 40st.C.
CLIMB: max 14%
Rotunda późnym porankiem
Rotunda późnym porankiem © wojtekjg
Zjazd do Zdyni
Zjazd do Zdyni © wojtekjg
Becherov
Becherov © wojtekjg
Jak zawsze hopka w stronę Stebnickiej
Jak zawsze hopka w stronę Stebnickiej © wojtekjg
Trzeba się nawadniać, nawet na krótkich podjazdach
Trzeba się nawadniać, nawet na krótkich podjazdach © wojtekjg
Górki okolic Sabinova
Górki okolic Sabinova © wojtekjg
Pod rzepakami
Pod rzepakami © wojtekjg
Mocny podjazd nad Margecany
Mocny podjazd nad Margecany © wojtekjg
Widoczki pod Cerną horą
Widoczki pod Cerną horą © wojtekjg
Końcówka podjazdu
Końcówka podjazdu © wojtekjg
Iii zjazd do Margecan
Iii zjazd do Margecan © wojtekjg
Jezero w Margecanach
Jezero w Margecanach © wojtekjg
Dociśnięcie na hopce
Dociśnięcie na hopce © wojtekjg
Zehra w oddali
Zehra w oddali © wojtekjg
Spisski hrad nad rzepakami
Spisski hrad nad rzepakami © wojtekjg
'ooo,jakis zamek tutaj jest!!?'
'ooo,jakis zamek tutaj jest!!?' © wojtekjg
Podjazd pod  hrad
Podjazd pod hrad © wojtekjg
Pod murami spisskiego hradu
Pod murami spisskiego hradu © wojtekjg
Zjeździk w dolinę
Zjeździk w dolinę © wojtekjg
Podjazd na przełęcz - jeszcze znośny niby-asfalt
Podjazd na przełęcz - jeszcze znośny niby-asfalt © wojtekjg
To już bruk czy jeszcze szuter?
To już bruk czy jeszcze szuter? © wojtekjg
Rolling downhill
Rolling downhill © wojtekjg
Aero is everything
Aero is everything © wojtekjg
Podjazd na hopkę za Lipanami
Podjazd na hopkę za Lipanami © wojtekjg
'śpiący mnich' - końcówka Pienińskiego Pasa Skałkowego
'śpiący mnich' - końcówka Pienińskiego Pasa Skałkowego © wojtekjg
Taaaaaki podjeździk (za Lipanami)
Taaaaaki podjeździk (za Lipanami) © wojtekjg
Poprad w Muszynie
Poprad w Muszynie © wojtekjg
W stronę słońca
W stronę słońca © wojtekjg
Mokre asfalty po ulewach, które szczęśliwie nas ominęły
Mokre asfalty po ulewach, które szczęśliwie nas ominęły © wojtekjg
Zachód słońca za Rosochatką
Zachód słońca za Rosochatką © wojtekjg


Dane wyjazdu:
266.50 km 0.50 km teren
10:52 h 24.52 km/h:
Maks. pr.:72.70 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy:4097 m

Hrvatska XVII

Środa, 9 marca 2016 | Komentarze 5

Čiovo-Split-Omiš-Makarska-Biokovo-Kozica-Župa-Zagvozd-Šestanovac-Zadvarje-Omiš-Tugare-Solin-Torgir-Čiovo


Wyczekałem do końca z pogodą. Sveti Jure było takim idee fixe na ten wyjazd  i liczyłem, że skoro chłopakom się udało tydzień temu, to i ja trafię w warunki. Niestety.
Wyjazd nocą, ok. 5, bo mniej wiatru, do Splitu. Potem wybrzeżem w stronę Makarskiej. I tutaj tragedia wiatrowa - czasem stoję w miejscu (są nawet znaki drogowe informujące o wietrze). Omiš i Makarska barrrdzo ładne z rana, zatrzymuję się przed wjazdem do Parku Prirode Biokovo około 9 - na drugie śniadanie w słońcu i na zdjęcie nogawek i bluzy (nie założyłem ich już do końca dnia). Podjazd na Sv. Jure fajny - najpierw laskiem i zgryzionym asfaltem (cały czas taki), 5-8%, potem strome patelnie do 10% nad lasem, dłuższe proste trzymające 9-11% do 1000m npm, potem trochę trzymania ponad 10 (do 14%) i wypłaszczenia, a nawet małe zjazdy. I na trochę ponad 1300m zrobiło się lodowisko i śniegowo na szosie. Pomęczyłem jeszcze kawałek i dałem spokój (brak czasu, może gdyby inne buty były, albo przełaj z oponkami terenowymi). Słońce praży, jest ponad 10*C, nawet się nie ubieram, zasuwam kamizelkę i jazda w dół (po śniegu ostrożnie). Po drodze spotykam koleżankę z BodyiCoacha, potem Piotrka Sz., dziewczyny i resztę ich zgrupki przy bramie wjazdowej. Zrozpaczeni, że nie da się pocisnąć KOMa jadą w górę ;), a ja pomykam na przełęcze wzdłuż brzegu. Dużo w górę, wiatr ustaje i robi się patelnia w środku gór. Zjazdy do Kozicy, w fantastycznej dolince, a potem dłuuuga droga pod Sv.Jure. Kolejne przełęcze męczą mnie do wyschnięcia, apogeum temperaturowe, ponad 20*C, osiągam gdzieś między skałami za Župą. Szybkie zjazdy, tankowanie i zjeżdżam pod hydroelektrownię za Zadvarje. I jadę wąwozem rz. Cetiny do Omiša, nie skręcam na nadbrzeże, ale walę na podjazd w stronę Gaty. Stromy, znów męczę i wysycham. Ale zjazdy mocne, jeszcze jeden podjazd i tankowanie w Solinie. Kilka zdjęć o zachodzie słońca i niestety mocno ruchliwa 8ka do Trogiru nocą i pod wiatr. Przy mostku staję około 19.15.
CLIMB: max 14%
Nocna jazda na Split
Nocna jazda na Split © wojtekjg
Split z rana
Split z rana © wojtekjg
Smer Solin
Smer Solin © wojtekjg
Poranny Split
Poranny Split © wojtekjg
Pierwsze zapowiedzi gór z trasy
Pierwsze zapowiedzi gór z trasy © wojtekjg
Podróżowanie wybrzeżem jest fajne -poza wiatrem
Podróżowanie wybrzeżem jest fajne -poza wiatrem © wojtekjg
Wschodzik nad wodą
Wschodzik nad wodą © wojtekjg
Juuuż widać Sv Jure
Juuuż widać Sv Jure © wojtekjg
Omiš z rana
Omiš z rana © wojtekjg
Widoczki po drodze
Widoczki po drodze © wojtekjg
Refleksy
Refleksy © wojtekjg
Znów zapowiedź gór
Znów zapowiedź gór © wojtekjg
Śniedanie z wiatrem i słońcem
Śniadanie z wiatrem i słońcem © wojtekjg
Sv.Jure wychyla się z grupy górskiej
Sv.Jure wychyla się z grupy górskiej © wojtekjg
Wietrzne zakręty wzdłużlinii brzegowej
Wietrzne zakręty wzdłuż linii brzegowej © wojtekjg
Ranne mgiełki ..albo dymy ;)
Ranne mgiełki ..albo dymy ;) © wojtekjg
Zakręt nad morzm
Zakręt nad morzem © wojtekjg
Traska nadmorska w stronę Makarskiej
Traska nadmorska w stronę Makarskiej © wojtekjg
Już tuż tuż
Już tuż tuż © wojtekjg
Skręt na Makarską
Skręt na Makarską © wojtekjg
Przy deptaku w Makarskiej
Przy deptaku w Makarskiej © wojtekjg
Makarska
Makarska © wojtekjg
Szosa nad wodą na wschód
Szosa nad wodą na wschód © wojtekjg
Radosny początek podjazdu
Radosny początek podjazdu © wojtekjg
Najpierw w lasach
Najpierw w lasach © wojtekjg
Powyżej 550m szosa wchodzi w serpentyny nad drzewa
Powyżej 550m szosa wchodzi w serpentyny nad drzewa © wojtekjg
Czasem asflat jest gładki
Czasem asfalt jest gładki © wojtekjg
Przyjemne patelnie
Przyjemne patelnie © wojtekjg
Patelnia
niby murek przy drodze © wojtekjg
Morze i podjazd
Morze i podjazd © wojtekjg
Kolejna patelnia
Kolejna patelnia © wojtekjg
I patelnie z góry
I patelnie z góry © wojtekjg
Księżycowy krajobraz po wypłaszczeniu
Księżycowy krajobraz po wypłaszczeniu © wojtekjg
Wolnobiegające koniki
Wolnobiegające koniki © wojtekjg
Poprzeczna linia na górze znaczy drogę podjazdu
Poprzeczna linia na górze znaczy drogę podjazdu © wojtekjg
Kolejne zakręty
Kolejne zakręty © wojtekjg
Rzut oka na przejechaną trasę
Rzut oka na przejechaną trasę © wojtekjg
Sekcja 10%
Sekcja 10% © wojtekjg
Zaczyna się robić śnieżnie
Zaczyna się robić śnieżnie © wojtekjg
Powyżej 1150m jest już nieprzyjemnie
Powyżej 1200m jest już nieprzyjemnie © wojtekjg
Szczyt z zaśnieżoną drogą
Szczyt z zaśnieżoną drogą © wojtekjg
Ledwo przejezdny kawałek
Ledwo przejezdny kawałek © wojtekjg
Niestety - hopka nie do przeskoczenia dla szosy
Niestety - hopka nie do przeskoczenia dla szosy © wojtekjg
W końcu zima jest!
W końcu zima jest! © wojtekjg
Z punktu woidokowego na 1228m
Z punktu widokowego na 1228m © wojtekjg
Moja dalsza droga
Moja dalsza droga © wojtekjg
Znów na wybrzeżu
Znów na wybrzeżu © wojtekjg
Droga się wije
Droga się wije © wojtekjg
Wybrzeże
Wybrzeże © wojtekjg
Droga na przełęcz
Droga na przełęcz © wojtekjg
Jazda w centrum gór
Jazda w centrum gór © wojtekjg
Ciężkość podjazdu
Ciężkość podjazdu © wojtekjg
Fajne wapienie Dynarów
Fajne wapienie Dynarów © wojtekjg
V.Śibernik nad dolinką
V.Śibernik nad dolinką © wojtekjg
Dolinka nad A1
Dolinka nad A1 © wojtekjg
Sam nie wiem gdzie jestem
Sam nie wiem gdzie jestem © wojtekjg
V.Śibernik i mójzjazd
V.Śibernik i mój zjazd © wojtekjg
Sv.Jure prawie się śmieje
Sv.Jure prawie się śmieje © wojtekjg
Jazda pod górami
Jazda pod górami © wojtekjg
Grupa Sveti Jure
Grupa Sveti Jure © wojtekjg
Župa przede mną
Župa przede mną © wojtekjg
Rzut oka wstecz
Rzut oka wstecz © wojtekjg
Kolejny podjazd, kolejna przełęcz
Kolejny podjazd, kolejna przełęcz © wojtekjg
Dolina z podjazdu
Dolina z podjazdu © wojtekjg
Ostatnie spojrzenie na Sveti Jure
Ostatnie spojrzenie na Sveti Jure © wojtekjg
Wąwóz Cetiny
Wąwóz Cetiny © wojtekjg
Nad rz.Cetina
Nad rz.Cetina © wojtekjg
Zjazdy do wody po kolejnej przełęczy
Zjazdy do wody po kolejnej przełęczy © wojtekjg
Wąwóz Cetiny pod wieczór
Wąwóz Cetiny pod wieczór © wojtekjg
Wąwóz Cetiny
Wąwóz Cetiny © wojtekjg
Znów Omiš
Znów Omiš © wojtekjg
I wracam wzdłuż Cetiny
I wracam wzdłuż Cetiny © wojtekjg
Ostatni długi podjazd na dziś
Ostatni długi podjazd na dziś © wojtekjg
Wąwóz z góry
Wąwóz z góry © wojtekjg
Ostatnie promyki słońca nad Solinem
Ostatnie promyki słońca nad Solinem © wojtekjg
Zachód słońca nad zatoką
Zachód słońca nad zatoką © wojtekjg
Widok znad Solina
Widok znad Solina © wojtekjg
Znów zatoka o zachodzie
Znów zatoka o zachodzie © wojtekjg


Dane wyjazdu:
219.00 km 0.20 km teren
07:29 h 29.27 km/h:
Maks. pr.:71.55 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy:2452 m

Poświąteczne spalanie III

Piątek, 10 kwietnia 2015 | Komentarze 6

Gorlice-Wawrzka(po płytach)-Florynka-Krzyżówka-Krynica-Muszyna-Piwniczna-sedlo Vabec-Stara Lubovla-Vel'ky Lipnik-Lesnica-Szczawnica-Zabrzeż-Sącze-Kamionki-Ptaszkowa-Grybów-Ropska-Gorlice


Jakiś brak wstrzelenia się z wiatrem, za to wstrzelenie się ze słońcem. Im bliżej granicy tym wiatr mocniejszy i bardziej przeciwny. Naiwnie wierzyłem, że po skręcie na Lesnicę będzie pomagał, ale nie udało się. Podał trochę od Szczawnicy i ten odcinek poszedł szybko. Potem różnie, Ropska na podwieczorek, oczywiście męczona. Za to mnóóóóóstwo słońca i widoki :)
Wyjechałem po 9.30, powrót o 18.
CLIMB: 3/21%

Jaworze z Wawrzki
Jaworze z Wawrzki © wojtekjg
Na Krzyżówce ciągle śniegi w lasach
Na Krzyżówce ciągle śniegi w lasach © wojtekjg
Jakieś badyle wlazły w kadr podjazdu na Krzyżówkę
Jakieś badyle wlazły w kadr podjazdu na Krzyżówkę © wojtekjg
Dolina Popradu
Dolina Popradu © wojtekjg
I znów Dolina Popradu
I znów Dolina Popradu © wojtekjg
Czy to nie Dolina Popradu?
Czy to nie Dolina Popradu? © wojtekjg
O! Dolina Popradu!
O! Dolina Popradu! © wojtekjg
Na Vabec jak zawsze, tylko bardziej wiatrowo
Na Vabec jak zawsze, tylko bardziej wiatrowo © wojtekjg
Zaczyna się fajnie
Zaczyna się fajnie © wojtekjg
Nitka podjazdu w drzewach po lewej, po prawej kościółek w Kremnej
Nitka podjazdu w drzewach po lewej, po prawej kościółek w Kremnej © wojtekjg
Tatry sprzed Vabeca - na przełęczy budują jakiś burdel i powoli zasłania widok
Tatry sprzed Vabeca - na przełęczy budują jakiś burdel i powoli zasłania widok © wojtekjg
Zjazd pod górkami z sedla Vabec
Zjazd pod górkami z sedla Vabec © wojtekjg
Fatalny asfalt do Starej Lubovli
Fatalny asfalt do Starej Lubovli © wojtekjg
Lubovlansky hrad
Lubovlansky hrad © wojtekjg
Powód nr348 dla którego lubię Slovakie: Tatry i traktory :P
Powód nr348 dla którego lubię Slovakie: Tatry i traktory :P © wojtekjg
Lekko w górę w stronę Strananskego sedla
Lekko w górę w stronę Strananskego sedla © wojtekjg
Sedlo: stamtąd przyjechałem
Sedlo: stamtąd przyjechałem © wojtekjg
..a tam jadę
..a tam jadę © wojtekjg
Podjazd na Lesnicke sedlo
Podjazd na Lesnicke sedlo © wojtekjg
Delikatne siodło Strananskego sedla pod Wysoką
Delikatne siodło Strananskego sedla pod Wysoką © wojtekjg
Tatry z Lesnickego
Tatry z Lesnickego © wojtekjg
Podjazd na przełęcz pod pasmem Aksamitki
Podjazd na przełęcz pod pasmem Aksamitki © wojtekjg
I w dole jak zwykle - Pieniny
I w dole jak zwykle - Pieniny © wojtekjg
Rabsztyn i Przehyba w śniegu
Rabsztyn i Przehyba w śniegu © wojtekjg
Droga wpada w Lesnicky wąwóz
Droga wpada w Lesnicky wąwóz © wojtekjg
Jak zawsze średnio miła Dolina Popradu
Jak zawsze średnio miła Dolina Popradu © wojtekjg
Późnopopołudniowa Mont Ropska
Późnopopołudniowa Mont Ropska © wojtekjg
Kategoria [200-300km], sam


Dane wyjazdu:
206.90 km 1.00 km teren
07:14 h 28.60 km/h:
Maks. pr.:71.28 km/h
Temperatura:11.0
Podjazdy:2683 m

Slovenska wiosna!!

Sobota, 21 marca 2015 | Komentarze 2

Gorlice-Magura-Konieczna-Bardejov-Lenartov-Stara Lubovla-sedlo Vabec-Piwniczna-Nowy Sącz-Łazy Biegonickie-Sącz-Kamionka-Kamiona Górna-Bogusza-Florynka-Brunary-Ropa-Gorlice

Z rana wiatr na północ, mocniejszy, taki, że w Koniecznej lekki płacz. Koło za traktorem do Zborova, potem jakoś tak nawet fajnie leci - momentami złe asfalty, momentami wiatr nie ten, kilka podjazdów i zjazdów i już Lubovla. Vabec taki se, Tatr nie widać, zjazd dość wolny. Od Piwnicznej wiatr coś nie ten, Sącz omijam przez Łazy Biegonickie i w Kamionce skręcam na Górną i Rachelowskie. Na górze okazuje się, że trzeba zjechać ponad pół kilosa stromym terenem, w lesie lód na drodze. Bogusza, Brunary, szybko do Ropy i ani się obejrzałem i już były Gorlice.
CLIMB: 4/16%

Dolina Małastowa z zakrętu Magury
Dolina Małastowa z zakrętu Magury © wojtekjg
Col Magurska z rana
Col Magurska z rana © wojtekjg
Magura z oddali
Magura z oddali © wojtekjg
Pierwszy zjazd na Słowacji
Pierwszy zjazd na Słowacji © wojtekjg
Kostol v Becherove
Kostol v Becherove © wojtekjg
Słowacka cykloturistka pod Stebnicką Magurą
Słowacka cykloturistka pod Stebnicką Magurą © wojtekjg
Słowacki podjazd jest lekko śnieżny
Słowacki podjazd jest lekko śnieżny © wojtekjg
Nad Obrucnem
Nad Obrucnem © wojtekjg
Hopy wzdłuż Popradou
Hopy wzdłuż Popradou © wojtekjg
O, tam  byłem!
O, tam byłem! © wojtekjg
Czy to Alpy? Nie, to Słowacja :)
Czy to Alpy? Nie, to Słowacja :) © wojtekjg
Zjazdy do Lubovli
Zjazdy do Lubovli © wojtekjg
Lubovlansky Zamok
Lubovlansky Zamok © wojtekjg
Vabec. Tater ni ma
Vabec. Tater ni ma © wojtekjg
Zjad z Vabeca dalej leko dziurawy ale szybki
Zjazd z Vabeca dalej lekko dziurawy ale szybki © wojtekjg
Mnisek nad Popradom
Mnisek nad Popradom © wojtekjg
Sezon brukowych klasyków coraz bliżej
Sezon brukowych klasyków coraz bliżej © wojtekjg
Końcówka nad Kamionkę
Końcówka nad Kamionkę © wojtekjg
Przeł. nad Bacówką w oddali, mój kolejny cel po drodze do domu
Przeł. nad Bacówką w oddali, mój kolejny cel po drodze do domu © wojtekjg
Jaworze i Bogusza w dole
Jaworze i Bogusza w dole © wojtekjg
Dolina Kamionki
Dolina Kamionki © wojtekjg
W lasach dalej lodowo
W lasach dalej lodowo © wojtekjg
Nie ma jak złapać koło za wozem z obornikiem (Brunary)
Nie ma jak złapać koło za wozem z obornikiem (Brunary) © wojtekjg
Słońce nad G.Grybowskimi
Słońce nad G.Grybowskimi © wojtekjg
Ostatni rzut oka na słońce z Jaśkowej
Ostatni rzut oka na słońce z Jaśkowej © wojtekjg
Kategoria [200-300km], sam


Dane wyjazdu:
253.70 km 0.30 km teren
08:30 h 29.85 km/h:
Maks. pr.:65.83 km/h
Temperatura:32.0
Podjazdy:2604 m

Library trip Cracow

Środa, 30 lipca 2014 | Komentarze 4

Gorlice-Zakliczyn-Dębno-Bochnia-Kraków-Wieliczka-Gdów-Lipnica Murowana-Jurków-Cieżkowice-Staszkówka-Moszczenica-Gorlice

"Donna, books are for prisoners!" - Jackie Burkhart
C'mon, who still reads books? Arek does. Soooo I accompanied him in a quest to borrow GoT from one of the Cracow's libraries.
Quite gentle side- or tailwind till Melsztyn, warm side/headwind to Cracow (not a bad time though, 3.31h to roadsign), heat and moisture and not-so-nice headwind on our way home. And 'great' roads on Wieliczka-Tymowa stretch.
CLIMB: 3/11%



Dane wyjazdu:
240.30 km 0.00 km teren
08:09 h 29.48 km/h:
Maks. pr.:64.68 km/h
Temperatura:12.0
Podjazdy:2453 m

Liznąć Krakowa

Sobota, 1 marca 2014 | Komentarze 10

Gorlice-Turza-Rzepienniki-Gromnik-Zakliczyn-Melsztyn-Niedźwiedzia-Dębno-Brzesko-Bochnia-Kraków-Wieliczka-Gdów- Łap-cyca :P - Bochnia-Brzesko-Okocim!-Gnojnik-Jurków-Zakliczyn-Gromnik-Ciężkowice-Ostrusza-Turza-Moszczenica-Zagórzany-Gorlice

Odprowadzam Arka paręnaście metrów za tabliczkę 'Kraków', on jedzie uczyć się pilnie, a ja przez pińćset hopek do Łapczycy i pod fatalny wiatr do końca, wracam do Gorlic.
Sądziłem, że więcej nam z rana pomoże zapowiadany wiaterek na północ, jednak nie było tak przyjemnie. Potem masakracja, i wiatrem i wilgocią, momentami nie było fajnie (a nie jest fajnie, gdy nie da się cisnąć więcej niż 33kmph na płaskim i więcej niż 40km/h na zjazdach). Temperatury przed południem późno-wiosenne, do 18*C w słońcu, 12*C to standard, potem się skiepściło. Szału ni ma, fajna sobota.
CLIMB: 3/11%
Ruchliwa (choć na fotce nie widać) droga wzdłuż Dunajca w Melsztynie
Ruchliwa (choć na fotce nie widać) droga wzdłuż Dunajca w Melsztynie © wojtekjg
Zjazdy gdzieś po pogórzu
Zjazdy gdzieś po pogórzu © wojtekjg
Zjazdy okołobocheńskie
Zjazdy okołobocheńskie © wojtekjg
I też okołobocheńskie podjazdy
I też okołobocheńskie podjazdy © wojtekjg
Gdzieś na dole, nad dachami, Kraków
Gdzieś na dole, nad dachami, Kraków © wojtekjg
Hopy gdowskie z tłem szczytów B.Wyspowego
Hopy dobczyńskie z tłem szczytów B.Wyspowego © wojtekjg
Słoneczne impresje nad P.Ciężkowickim
Słoneczne impresje nad P.Ciężkowickim © wojtekjg
Chełm n/Grybowem a w tle nawet Jaworzyna Krynicka
Chełm n/Grybowem a w tle nawet Jaworzyna Krynicka © wojtekjg
Route 2,450,745 - powered by www.bikemap.net



Dane wyjazdu:
220.81 km 0.00 km teren
10:04 h 21.93 km/h:
Maks. pr.:60.58 km/h
Temperatura:
Podjazdy:2094 m

MRDP - VIII doba

Sobota, 24 sierpnia 2013 | Komentarze 2

CLIMB: avg-2%, max-11%

EDIT: Przełęcz Kowarska. Na górze kusi mnie Okraj ale lecę w dół, a niżej czuję dobry wiatr więc przyspieszam. W Jeleniej dziś MP w kolarstwie, spotkam po drodze teamy grzejące się na trasie, mijam też Sokołów Kęty z Bielem ;) Nie puszczają mnie trasą wyścigu, muszę jechać objazdem, nadrabiając kilka km. Późniejszy obiad w barze przy Jeleniogórskiej, z widokiem na Śnieżkę, Szrenicę i Wielki Szyszak.
Po popasie Szklarska Poręba i mocny podjazd późnym popołudniem nad wieś. Na asfalcie szpraje Kuźni Triathlonu, początek podjazdu na szosę pod Izerami. Zakręt Śmierci i lekki zjazd w stronę Świeradowa, dość chłodny. Zaczynam odwiedzać wszystkie stacje benzynowe z herbatkami i muffunkami. Zjazd na Leśną, po drodze zatrzymuję się na szybkie wejście do przydrożnej sztolni (były nawet nocki duże ;)), i dalej jazda na Zgorzelec. W mieście impreza, tankuję w sklepie i przed Pieńskiem skręcam pod jakieś brzózki przy drodze. Opatulam się w folię i do 5 rano jest nawet ciepło. Potem poranne dreszcze i przysypiam do 8 gdy robi się ciepło od wschodzącego powoli słońca. Dalej do Pieńska i w miasteczku łapie gumę. Zostaje łatanie starych dętek, schodzi mi na to prawie 3h. w Międzyczasie dojeżdża do mnie Tomek, przebiera się i jedzie dalej. Zaczynają się odcinki brukowane, a ja nie mogę docisnąć, bo boję się o tylną oponkę. Idzie fajnie, dopóki nie gubię mapy po którą wracam się pieszo ponad 2 km. Bruki ciągną się prawie do Gubina gdzie siadam na żarełko w Macu.

Dane wyjazdu:
297.41 km 0.00 km teren
12:24 h 23.98 km/h:
Maks. pr.:65.85 km/h
Temperatura:
Podjazdy:3584 m

MRDP - IV doba

Wtorek, 20 sierpnia 2013 | Komentarze 2

Wojtek dziś nad ranem przyjechał do Gorlic i mimo kiepskiej pogody jedzie dalej.
CLIMB: avg-3%, max-9%
http://mrdp.pl/relacja-online

EDIT: Już od Przemyśla było coś nie tak - najpierw coś mi się ubzdurało, żeby jechać w prawo przed miastem i krążę po jakichś podjazdach. Potem upały w stronę granicy i skręt na Kalwarię Pacławską. Muszę zatrzymać się na tankowanie w Fredropolu i przy okazji wysłuchać kłótni pijanych i pijących górali;). Arłamów ciągnie się niemiłosiernie, na dodatek przez objazd i remonty jestem trochę skołowany czy na pewno jadę dobrze (mimo, że kompas w loggerze pokazuje znośny azymut). A na zjazdach masa kruszywa, nie da się przycisnąć. W końcu szosa do Krościenka, do Ustrzyk, fajny podjazd na Czarną Górę, gdzie przyciskam. Niestety na punkcie widokowym nad Lutowiskami okazuje się, że Biesy w chmurach. Niefajnie. Dociskam jak zwykle na odcinku do Ustrzyk (Ustrzyki D.-Ustrzyki G. wyszło jak zawsze około 1,5h z postojami na zdjęcia). W barze koło sklepu pierogi z czosnkiem niedźwiedzim. Wszędzie kałuże po deszczach, ale nie pada. Wyjazd w stronę Wyżnej i Wyżniańskiej o 20tej, jazda w silnym wietrze, niedźwiedzie szczęśliwie nie wychodzą na ulicę. Z Cisnej przyciskam, bo asfalty o dziwo dobre, z Komańczy też fajnie bo położyli świeży dywanik na dziurach w okolicy Moszczańca. Od Dukli do Żmigrodu na autopilocie, nie pamiętam większości drogi, muszę położyć się na 15 minut na przystanku w Nowym. Do domu już szybko, w deszczu, drzwi otwieram przed piątą rano.
Droga na Przemyśl, po głupiej pomyłce © wojtekjg

Pogórze Przemyskie i Góry Słonne © wojtekjg

Część Kalwarii Pacławskiej © wojtekjg

Pierwszy poważnijeszy podjazd - Arłamów © wojtekjg

Na górze © wojtekjg

Z pogózy w Biesy © wojtekjg

W końcu Bieszczady na horyzoncie (trasa do Krościenka) © wojtekjg

Czarna Góra jak zwykle przyjemna w podjeździe © wojtekjg

Punkt widokowy nad Lutowiskami, niestety Wysokie Bieszczady w chmurach © wojtekjg

Nad Lutowiskami © wojtekjg

Dolina Smolnika © wojtekjg

Coraz bliżej Ustrzyki © wojtekjg

Pierogi z czosnkiem niedźwiedzim © wojtekjg


Dane wyjazdu:
266.68 km 0.50 km teren
09:36 h 27.78 km/h:
Maks. pr.:73.74 km/h
Temperatura:30.0
Podjazdy:2083 m

Męczony powrót...chyba powinienem zsumować, bo praktycznie nie spałem...? :P

Piątek, 5 lipca 2013 | Komentarze 8

Radom-Szydłowiec-Skarżysko-Kamienna-Sorbin-Samsonów-Zagnańsk-Wiśniówka-Kielce-Chęciny-Jędrzejów-Sędziszów-Słupia Jędrzejowska-Sędziszów-Wodzisław-Miechów-Słomniki-Kraków

Chyba nie można tego siedzienia pod NRCtką po późnym, północnym obiedzie, nazwać snem. Wyjeżdżam chwilę po 4tej, nie trzeba już używać lampek ale jest chłodno. Śniadanie na stacji benzynowej, wiatr znów przeciwny (sądziłem, że mam jakieś omamy i kilka razy się zatrzymywałem, żeby sprawdzić), na dodatek powietrze się nagrzewa i zaczyna stawiać opór. Pojawiają się krótkie i dłuższe podjazdy przed Skarżyskiem. W S-K blokuje mnie tranzyt na Kielce i popełniam błąd każdego czyniącego poprawnie - zamiast olać i jechać na Jędrzejów, ja szukam objazdu. Dzięki temu robię spooory podjazd w okolicy Samsonowa i przejeżdżam koło Dębu Bartek. W końcu techniczna koło Ski, która co chwilę się kończy i trzyma jechać jakimiś piachami. Błądzenie po Kielcach, błądzenie przed Jędrzejowem (coś mi się ubzdurało, żeby skręcić w lewo wcześniej...), wyjazd na Sędziszów bezproblemowy (trasą wyścigu) i gorrrące męczenie pod wiatr do Słupi. Zmieniły mi się wczoraj plany, stąd mogłem odbić z trasy i odwiedzić Babcię i wujostwo. Na Sędziszów w końcu z wiatrem, potem jakoś nie tak. Przysypiam w Wodzisłwaiu. Zaczynają się hopo-zjazdy w stronę Miechowa i Krakowa, na dodatek goni mnie burza. Za Miechowem jedzie się super, wiatr pomaga. Wjazd z tej strony do Krakowa to masakra asfaltowa, chociaż mniejsza niż pamiętam. Wskakuję w autobus do Gorlic, nie mam jakoś ochoty jeździć w burzach.
Poranek na trasie © wojtekjg

Prościutko w stronę Szydłowca © wojtekjg

Lekka górka w stronę Skarżyska © wojtekjg

Zalew w Bliżynie © wojtekjg

Koło z rana © wojtekjg

Na szczycie najwyższej górki przed Samsonowem © wojtekjg

Samsonów © wojtekjg

Dąb Bartek się sypie powoli © wojtekjg

Przyjemny tranzyt i drogi obok, okolice Kajetanowa © wojtekjg

Kielce © wojtekjg

Droga do Chęcin © wojtekjg

Mały podjeździk przed Mnichowem © wojtekjg

Pola, resztki lasu, zamek daleko w tle © wojtekjg

Boczne drogi w okolicy Rakowa © wojtekjg

Wieje mi owsem w twarz © wojtekjg

Dalej płasko, za Jędrzejowem © wojtekjg

Sędziszów © wojtekjg

Staw w Słupi, teraz lekko odwodniony © wojtekjg

Przed Wodzisławiem © wojtekjg

Miechowszczyzna © wojtekjg

Restki słońca, pola i nadchodząca burza za Miechowem © wojtekjg


CLIMB: avg-3%, max-7%

Dane wyjazdu:
287.21 km 6.00 km teren
10:00 h 28.72 km/h:
Maks. pr.:73.45 km/h
Temperatura:
Podjazdy:2077 m

Najazd na Radom!

Czwartek, 4 lipca 2013 | Komentarze 4

Gorlice-Święcany-Joniny-Szynwałd-Podórska Wola-Tarnów-Szczucin-Szydłów-Łagów-Nowa Słupia-Stopnica-Krynki-Rudnik-Lubenia-Iłża-Radom

Badania tym razem bardziej na północ. Późny wyjazd (ok 10tej), wiatr zmienny i przeciwny, przy tej temperaturze wkurza. Kilkaset postojów na fotki czy picie. Na koniec jakieś piaski i szutry w Radomiu i dwa miliony komarzyc.
T: od 35 do 11*C.

Widoki z CIsowej Góry © wojtekjg

Podjazd do Jonin nie wygląda z daleka tak źle © wojtekjg

Bliżej robi się jakiś stromy © wojtekjg

Idea ścieżki rowerowej w Tarnowie - jeb z znak © wojtekjg

Lasy okolicy Dąbrowy Tarnowskiej © wojtekjg

Prosta ze Stopnicy © wojtekjg

Kościół Św. Apostołów Pawła i Piotra w Stopnicy © wojtekjg

Jest płasko © wojtekjg

Szydłów - "polskie Carcassonne" :) centrum z odremontowanymi murami © wojtekjg

Szydłów, brama do centrum © wojtekjg

Obszary mocno rolnicze © wojtekjg

Wzdłuż Chańczy © wojtekjg

Lasy, asfalty, Chańcza za drzewami © wojtekjg

Wzgórza nad Łagowem © wojtekjg

Łagów, rynek © wojtekjg

Jest nawet przyjemnie ;) © wojtekjg

Świętokrzyskie © wojtekjg

Pola okolic Chybic © wojtekjg

Dąbrowskie lasy w stronę Stykowa © wojtekjg

Brody Iłżeckie © wojtekjg

Małe wspinaczki w okolicy © wojtekjg

Zdjęcia, którego nie zrobiłem podczas BBT - Iłża i ruiny zamku © wojtekjg


CLIMB: avg-2%, max-14%