Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi WuJekG z miasteczka Kraków/Gorlice. Mam przejechane 303579.73 kilometrów w tym 5195.97 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 25.77 km/h.
Więcej o mnie.

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl




Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy WuJekG.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

prace różnej maści

Dystans całkowity:85021.69 km (w terenie 3165.32 km; 3.72%)
Czas w ruchu:3667:38
Średnia prędkość:23.12 km/h
Maksymalna prędkość:84.20 km/h
Suma podjazdów:697908 m
Liczba aktywności:1015
Średnio na aktywność:83.77 km i 3h 38m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
144.60 km 0.80 km teren
06:15 h 23.14 km/h:
Maks. pr.:63.20 km/h
Temperatura:24.5
Podjazdy:1278 m
Rower:BROKAT

P XLIV

Sobota, 15 lipca 2023 | Komentarze 0

Łapsze-Niedzica-Czerwony Klasztor-Vel'ky Lipnik-Lesnicke sedlo-Lesnica-Szczawnica-Jaworki-Szczawnica-Krościenko-Tylmanowa-Jazowsko-Gaboń-Stary Sącz-Mała Poręba-Nawojowa-Popardowa-Kamionka-Ptaszkowa-Grybów-Ropska-Gorlice

Nie da się spać w tej wiacie, od 5 już jasno i gwarno dookoła. Wyjeżdżam więc około 6tej, wpadam w jakieś błota i szlamy w Niedzicy, podjeżdżam na herbatkę z kanapeczką na Leskicke sedlo, wbijam w Szczawnicę i okolice i wybywam połazić po lasach. 
A po łażeniu szybki obiad i jazda w stronę Sącza i Gorlic. Super ciepło także nocą, do tego trochę mocniejszy wiatr i odwodnienie gotowe. Szczęśliwie są stacyje po drodze. W Gorlice wpadam okolo 23ciej.
CLIMB: max 16%
poranne Tatry
poranne Tatry © wojtekjg
zza łąki wyłaniają się 3Korony
zza łąki wyłaniają się 3Korony © wojtekjg
na horyzoncie najwyższa w Pieninach - Wysoka
na horyzoncie najwyższa w Pieninach - Wysoka © wojtekjg
owcze drogi prowadzące w Pieninki
owcze drogi prowadzące w Pieninki © wojtekjg
Sromowce z rana
Sromowce z rana © wojtekjg
chmurka poranna pod Trzema Koronami
chmurka poranna pod Trzema Koronami © wojtekjg
droga z Czerwonego Klasztoru do przełomu
droga z Czerwonego Klasztoru do przełomu © wojtekjg
Haligovce- miła wioseczka pod górami
Haligovce- miła wioseczka pod górami © wojtekjg
masyw Trzech Koron
masyw Trzech Koron © wojtekjg
zjazd z Lesnickego sedla
zjazd z Lesnickego sedla © wojtekjg
podwieczorny Dunajec w okolicy Jazowska
podwieczorny Dunajec w okolicy Jazowska © wojtekjg
zespół kościelny Starego Sącza i Gorce o zachodzie
zespół kościelny Starego Sącza i Gorce o zachodzie © wojtekjg
resztka słońca z drutami nad Nowym Sączem
resztka słońca z drutami nad Nowym Sączem © wojtekjg

Dane wyjazdu:
63.00 km 0.00 km teren
02:50 h 22.24 km/h:
Maks. pr.:69.50 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy:790 m
Rower:BROKAT

P XLIII

Piątek, 14 lipca 2023 | Komentarze 0

prawie Zielonki-Kraków; Zakopane-Głodówka-Białka-Nowa Biała-Dursztyn-Łapsze

Skwar sięga zenitu. Nieoczekiwanie w górach jest troszkę lżej. Późnym popołudniem podbijam nad Głodówkę, a potem zjeżdżam do Białki i na przełom. Pół nocki przy jaskini i nocna Pętla Spiska do wiaty z grillem, gdzie wbijam w okolicy połnocy.
CLIMB: max 14%
szosa Balzera
szosa Balzera © wojtekjg
droga na Głodówkę
droga na Głodówkę © wojtekjg
nad góry nadciągnął mały chłodny front
nad góry nadciągnął mały chłodny front © wojtekjg
robi się chłodnawo w okolicy Łomnicy
robi się chłodnawo w okolicy Łomnicy © wojtekjg
pociek na kolacji z Babią w tle
pociek na kolacji z Babią w tle © wojtekjg
Cisowa Skała i Babia Góra z przydatkami w tle
Cisowa Skała i Babia Góra z przydatkami w tle © wojtekjg
uroki wieczorne Podhala
uroki wieczorne Podhala © wojtekjg
Tatry kajś z Obłazowej
Tatry kajś z Obłazowej © wojtekjg
Przełom Białki w Krempachach, ładnie widoczna skała Kramnica
Przełom Białki w Krempachach, ładnie widoczna skała Kramnica © wojtekjg
zachód słońca nad Hombarkami i Beskidem Żywieckim i Śląskim
zachód słońca nad Hombarkami i Beskidem Żywieckim i Śląskim © wojtekjg


Dane wyjazdu:
88.00 km 1.20 km teren
04:22 h 20.15 km/h:
Maks. pr.:65.80 km/h
Temperatura:23.0
Podjazdy:1089 m
Rower:BROKAT

P XLII

Środa, 12 lipca 2023 | Komentarze 1

prawie Zielonki-Kraków; Strzyżów-Żyznów-Lutcza-Domaradz-Blizne-Góra Św.Marcina-Orzechówka-Kombornia-Orzechówka-Jasienica Rosielna-Wola Komborska-Korczyna-Krosno; Kraków-prawie Zielonki

Parno, bo po/przed burzowo, ale im bliżej wieczoru tym bardziej się rozpogadza, aż do gwieździstego nieba, z jakimiś spadającymi gwiazdami. A nocą, w oddali, na zachodzie, wielka chmura z wyładowaniami.
Podjeżdżam na Gór(k)ę Św.Marcina, obijam się po górkach w okolicy, zaglądam w różne dziury i biegam po lasach i polach nocą. Krótka drzemka nad Jasienicą i znów górki, przed wschodem, na Krosno. Super ciepła noc, na Komborni 20st.C, w dolinach tylko trochę chłodniej.
CLIMB: max 15%
w oddali, na górce, majaczy szczyt Góry Św. Marcina (koło Bliznego)
w oddali, na górce, majaczy szczyt Góry Św. Marcina (koło Bliznego) © wojtekjg
gdzieś tam spojrzenie w stronę Bieszczadów znad Bliznego
gdzieś tam spojrzenie w stronę Bieszczadów znad Bliznego © wojtekjg
kawałek Pogórza Dynowskiego
kawałek Pogórza Dynowskiego © wojtekjg
kaplica na Górze Św Michała
kaplica na Górze Św Michała © wojtekjg
magiczny las z komarami i bąkami
magiczny las z komarami i bąkami © wojtekjg
pofalowana droga  w Beskid Niski z Komborni
pofalowana droga w Beskid Niski z Komborni © wojtekjg
Kombornia Climb
Kombornia Climb © wojtekjg
prooosta i pooofalowana na Miejsce Piastowe
prooosta i pooofalowana na Miejsce Piastowe © wojtekjg
Wzgórza Rymanowskie z wielkimi turbinami i pola Dołów Sanockich
Wzgórza Rymanowskie z wielkimi turbinami i pola Dołów Sanockich © wojtekjg
pola przed Cergową
pola przed Cergową © wojtekjg
lśniący ostatnim słońcem kościół w Haczowie
lśniący ostatnim słońcem kościół w Haczowie © wojtekjg
zapakowany pakowiec gdzieś pod jakąś leśniczówką koło rez. Kretówki
zapakowany pakowiec gdzieś pod jakąś leśniczówką koło rez. Kretówki © wojtekjg
Kombornia Climb o świcie
Kombornia Climb o świcie © wojtekjg
pola, a w tle Cergowa (i pasmo Kanasiówki)
pola, a w tle Cergowa (i pasmo Kanasiówki) © wojtekjg
Śiakaś kapliczka Świetowida na polach za Kombornią
Śiakaś kapliczka Świetowida na polach za Kombornią © wojtekjg
w końcu dopada mnie wschód słońca (za Kombornią)
w końcu dopada mnie wschód słońca (za Kombornią) © wojtekjg

Dane wyjazdu:
27.70 km 0.00 km teren
01:18 h 21.31 km/h:
Maks. pr.:53.20 km/h
Temperatura:26.0
Podjazdy:352 m
Rower:BROKAT

P XLI

Niedziela, 9 lipca 2023 | Komentarze 0

prawie Zielonki-Kraków; Łączna-Wzdół Rządowy-Siekierno-Sieradowice-SieradowskiPK

Uciekam z gorącego miasta w gorące Góry Świętokrzyskie, na dość gorącą noc w lesie.
CLIMB: max 10%
pociąg szybko ucieka z Łącznej, żeby zapomnieć, że nie ma porządnych peronów i wyjść dla inwelidów z rowerami
pociąg szybko ucieka z Łącznej, żeby zapomnieć, że nie ma porządnych peronów i wyjść dla inwelidów z rowerami © wojtekjg
proooste świętokrzyskie
proooste świętokrzyskie © wojtekjg
Świętokrzyskie to takie proste
Świętokrzyskie to takie proste © wojtekjg
kościółek na górce w Wzdole Rządowym
kościółek na górce w Wzdole Rządowym © wojtekjg
centrum pielgrzymkowe na milion turystów (niedługo na) Św. Krzyżu
centrum pielgrzymkowe na milion turystów (niedługo na) Św. Krzyżu © wojtekjg
Łysogóry
Łysogóry © wojtekjg
takie te drogi świętokrzyskie
takie te drogi świętokrzyskie © wojtekjg
stadko brzegówek podczas karmienia
stadko brzegówek podczas karmienia © wojtekjg
pola pod Bodzentynem
pola pod Bodzentynem © wojtekjg

Dane wyjazdu:
39.50 km 0.00 km teren
01:50 h 21.55 km/h:
Maks. pr.:39.90 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy:170 m
Rower:BROKAT

P XL

Piątek, 7 lipca 2023 | Komentarze 1

prawie Zielonki-Kraków-prawie Zielonki

Jakieś prace fortowe wczesną nocą i popołudniem.
CLIMB: max 8%
neogotyckie sanktuarium na Rynku Podgórskim
neogotyckie sanktuarium na Rynku Podgórskim © wojtekjg
Kopiec Krakusa z jednej z tych kładek rowerowych nad Podgórzem
Kopiec Krakusa z jednej z tych kładek rowerowych nad Podgórzem © wojtekjg
#50OdcieniZapałki - Garb Tenczyński góruje nad Krakowem
#50OdcieniZapałki - Garb Tenczyński góruje nad Krakowem © wojtekjg
#50OdcieniZapałki - podczas golden hour
#50OdcieniZapałki - podczas golden hour © wojtekjg
w oddali majaczy opactwo w Bielanach
w oddali majaczy opactwo w Bielanach © wojtekjg
#50OdcieniZapałki - wieczór nad Miastem
#50OdcieniZapałki - wieczór nad Miastem © wojtekjg

Dane wyjazdu:
227.80 km 10.50 km teren
10:18 h 22.12 km/h:
Maks. pr.:45.50 km/h
Temperatura:27.0
Podjazdy:888 m
Rower:BROKAT

P XXXIX

Środa, 5 lipca 2023 | Komentarze 2

Żółtańce-Chełm-Sawin-Tomaszówka-Wola Uhurska-Uhursk-Rudka- Ruda-Opalin -Leśniczówka-Srebrzyszcze-Brzeźno-Rozkosz-Puszki-Teosin-Dorohusk-Bedryszcze-Brzeźno-Olenówka -Ignatów-Kolonia- Józefin-Chełm-Anusin-Chojno Pierwsze- Trawniki-Kolonia - Biskupice-Siedliszczki-Piaski-Kalinówka-Lublin; 


Skwar od samiućkiego rana. Zwiedzam trochę terenów na północ, na Polesiu, opalam się prawie nad Bugiem przy granicy. Objeżdżam jakieś podłe piachy zachełmskie, męczę przy sznurze ciężarówek do granicy i nockuję po łąkach i lasach. Z daleka widzę wał chmur z piorunami, co powoduje, że szybciej zjeżdżam na Lublin, jeszcze sporo przed wschodem i wykupionym pociągiem.
CLIMB: max 6%
rano nad wodą można spotkać żaby!
rano nad wodą można spotkać żaby! © wojtekjg
Żółtańce z rana
Żółtańce z rana © wojtekjg
wzgórze Chełmu z rana znad zbiornika
wzgórze Chełmu z rana znad zbiornika © wojtekjg
ddrka w stronę Chełmu z południa
ddrka w stronę Chełmu z południa © wojtekjg
w Chełmie jest fajna infrastruktura rowerowa
w Chełmie jest fajna infrastruktura rowerowa © wojtekjg
takie proste jak w Stanach tylko na Polesie
takie proste jak w Stanach tylko na Polesie © wojtekjg
taaakie rozgrzane szosy na północ
taaakie rozgrzane szosy na północ © wojtekjg
znów widok na wzgórza chełmskie
znów widok na wzgórza chełmskie © wojtekjg
Zbiornik Niwa koło Sawin
Zbiornik Niwa koło Sawin © wojtekjg
przestrojnik w końcu przysiadł w upale na kfiatuszku
przestrojnik w końcu przysiadł w upale na kfiatuszku © wojtekjg
om-nom-nom
om-nom-nom © wojtekjg
dostojka w trakcie szamy
dostojka w trakcie szamy © wojtekjg
wieża widokowa na jedynym wzgórku nad Bugiem
wieża widokowa na jedynym wzgórku nad Bugiem © wojtekjg
stojnica spada z baldaszka
stojnica spada z baldaszka © wojtekjg
higieniczny barciel pszczołowiec
higieniczny barciel pszczołowiec © wojtekjg
z punktu widokowego koło Woli Uhurskiej spojrzenie na dolinę Bugu i lasy zabużańskie
z punktu widokowego koło Woli Uhurskiej spojrzenie na dolinę Bugu i lasy zabużańskie © wojtekjg
zabocianowanie
zabocianowanie © wojtekjg
MOR w Leśniczówce
MOR w Leśniczówce © wojtekjg
letko praży w tych lubelskiech
letko praży w tych lubelskiech © wojtekjg
proste gdzies na wschodnią granicę
proste gdzies na wschodnią granicę © wojtekjg
piachy międzpolne lubelszczyzny
piachy międzpolne lubelszczyzny © wojtekjg
koreczek do ganicy ma kilka-kilkanaście kilometrów
koreczek do ganicy ma kilka-kilkanaście kilometrów © wojtekjg
śiakiś bielinek
śiakiś bielinek © wojtekjg
sznur samochodów na granicę PL-UA
sznur samochodów na granicę PL-UA © wojtekjg
w stronę jakiegoś wału chmur na zachodzie
w stronę jakiegoś wału chmur na zachodzie © wojtekjg
podwieczorne odglądanie rowerzystów
podwieczorne odglądanie rowerzystów © wojtekjg

Dane wyjazdu:
138.80 km 3.00 km teren
01:59 h 69.98 km/h:
Maks. pr.:41.20 km/h
Temperatura:25.0
Podjazdy:570 m
Rower:BROKAT

P XXXVIII

Wtorek, 4 lipca 2023 | Komentarze 0

prawie Zielonki-Kraków; Dębica-Paszczyna-Zdżary-Cierpisz-Domatków-Kolbuszowa; Lublin-Piaski-Trawniki-Siedliszcze-Adolfin-Stołpie-Chełm-Żółtańce

Podstępnie wykorzystuję przerwę międzi ICekami i dorabiam płaskich kilometrów między Dębicą a Kolbuszową. Potem upał z Lublina za miasto, trochę wiatru i dalej ciepło nocą. A po krążeniu po krzakach, wbijam na plażę nad Żółtańcami.
CLIMB: max 6%
typowe lasy zadębickie: dość-płasko i dość-prosto
typowe lasy zadębickie: dość-płasko i dość-prosto © wojtekjg
wjazd do Kolbuszowy
wjazd do Kolbuszowy © wojtekjg
IC Siemiradzki powoli wtacza się na peron w Kolbuszowej
IC Siemiradzki powoli wtacza się na peron w Kolbuszowej © wojtekjg
wyjazd z Lublina na wschód
wyjazd z Lublina na wschód © wojtekjg
zalubelskie pofalowanie
zalubelskie pofalowanie © wojtekjg
boćki nie dają się sprowokowac latającym szczurom
boćki nie dają się sprowokowac latającym szczurom © wojtekjg
pofalowane pola Roztocza
pofalowane pola Roztocza © wojtekjg
na wschodzie ten zachód jest jakiś powolny
na wschodzie ten zachód jest jakiś powolny © wojtekjg
zachód raz
zachód raz © wojtekjg
oko w prawie-oko z łopatnikiem
oko w prawie-oko z łopatnikiem © wojtekjg
zachód dwa
zachód dwa © wojtekjg


Dane wyjazdu:
47.60 km 0.00 km teren
02:01 h 23.60 km/h:
Maks. pr.:51.80 km/h
Temperatura:20.0
Podjazdy:522 m
Rower:BROKAT

P XXXVII

Sobota, 1 lipca 2023 | Komentarze 0

prawie Zielonki-Ujazd-Bolechowice-Kobylany-Łączki Kobylańskie-Więckowice-Brzezie-Rząska-Modlnica-Rząska-Mydlniki-Kraków-prawie Zielonki

Fajnie było, bo ciepło w nocy. A potem przyszła mega-zlewa.
CLIMB: max 11%#50OdcieniZapałki - późnym popołudniem z Kobylan
#50OdcieniZapałki - późnym popołudniem z Kobylan © wojtekjg
Brama Bolechowicka przy zachodzie
Brama Bolechowicka przy zachodzie © wojtekjg
niby Wyżyna, a jakoś tak góralsko...
niby Wyżyna, a jakoś tak góralsko... © wojtekjg
Garb Tenczyński z księżycem
Garb Tenczyński z księżycem © wojtekjg


Dane wyjazdu:
35.50 km 0.00 km teren
01:28 h 24.20 km/h:
Maks. pr.:59.80 km/h
Temperatura:21.0
Podjazdy:386 m
Rower:BROKAT

P XXXVI

Piątek, 30 czerwca 2023 | Komentarze 2

prawie Zielonki-Kraków; Łańcut-Albigowa-Husów-Tarnawka

Jakieś nocne dojazdy i łażenia po łąkach.
CLIMB: max 11%
nocne, spokojne tory w Łańcucie
nocne, spokojne tory w Łańcucie © wojtekjg
droga na południe z kawałkiem księżyca
droga na południe z kawałkiem księżyca © wojtekjg

Dane wyjazdu:
112.10 km 6.00 km teren
05:09 h 21.77 km/h:
Maks. pr.:57.00 km/h
Temperatura:24.0
Podjazdy:951 m
Rower:BROKAT

P XXXIV

Sobota, 24 czerwca 2023 | Komentarze 2

Warnino-Tychowo-Białogard; Legnica-Winnica-Sichów-Kondratów-Rzeszówek-Świerzawa-Sokołowiec-Świerzawa-Chełmy

Noc ciepła, ale na łąkę przychodzi wilgoć. Na dodatek materacyk złapał mi dziurę i spałem właściwie na ziemi. Ale to nic. Daje się wstać rano i nawet nie ubieram się za ciepło, bo już około przed 6tą czuć, że dzień będzie ciepłyyyy.
Do Białogardu jest 'z górki', jedzie się elegancko, mamy nawet trochę czasu do pociągu. We Wrocku przesiadka, mało czasu i nerwówka, ale się udaje - i zaraz po 13tej wyskakujemy w Legnicy. Zaliczamy sklep, a potem wbijamy w te gorsze, boczne asfalty i bruki na południe. Jakiś dłuższy, jak to w okolicy, podjazd po drodze i fajna droga z widokami koło poligonu z lotniskiem. Potem znów małe błota, jeszcze wilgotne i lepiące po ulewach w nocy. Zakupy w Świerzawie, atak na Organy Wielisławskie (impreza na polance nas wygania), małe zwiedzanie zabytków kopalnictwa, powrót nad Świerzawę, na wygasły wulkan, na małe ognisko koło opon...i zjeżdżam, przez dwie górki, połazić między zbożami. Nocą wracam na Świerzawę i dołączam do Arka na poletku z wiatą pod PK Chełmy. Wilgoć leci od lasu i strumyka, po wieczornej herbatce zajmujemy stół i chwilę po 1szej odpływam na napompowanym (bo naprawionym!) materacyku i w płachcie.
CLIMB: max 12%
poranek pod deszczoschronem na terenei rekultywowanym
poranek pod deszczoschronem na terenei rekultywowanym © wojtekjg
wyjazdówka z regionu edukacyjnego
wyjazdówka z regionu edukacyjnego © wojtekjg
fajne asfalty na Tychowo
fajne asfalty na Tychowo © wojtekjg
prooościutko z rana do Białogardu
prooościutko z rana do Białogardu © wojtekjg
wjazd do Białogardu, miasta wieży, wiatraka i komina
wjazd do Białogardu, miasta wieży, wiatraka i komina © wojtekjg
stylowy dworzec kolejowy w Białogardzie
stylowy dworzec kolejowy w Białogardzie © wojtekjg
wbrew popularnej opinii, w pociągach KD można palić....ino to kosztuje
wbrew popularnej opinii, w pociągach KD można palić....ino to kosztuje © wojtekjg
robi się tropikalnie
robi się tropikalnie © wojtekjg
bruki Dolnego Śląska za Legnicą
bruki Dolnego Śląska za Legnicą © wojtekjg
gdzieś przez pola majaczą jakieś zabudowania kościelne
gdzieś przez pola majaczą jakieś zabudowania kościelne © wojtekjg
hopa w góry
hopa w góry © wojtekjg
podjazd przez Stanisławów
podjazd przez Stanisławów © wojtekjg
dróżka wzdłuż wojskowego lotniska, w stronę Ostrzycy Proboszczowickiej
dróżka wzdłuż wojskowego lotniska, w stronę Ostrzycy Proboszczowickiej © wojtekjg
rzut oka na Góry Kaczawskie ze zjazdu
rzut oka na Góry Kaczawskie ze zjazdu © wojtekjg
zakrętowe zjazdy do Gór Kaczawskich
zakrętowe zjazdy do Gór Kaczawskich © wojtekjg
błota Dolnego Śląska
błota Dolnego Śląska © wojtekjg
z daleka wybija się znów Ostrzyca
z daleka wybija się znów Ostrzyca © wojtekjg
Organy Wielisławskie
Organy Wielisławskie © wojtekjg
jeden z pozamykanych szybów w Wielisławce
jeden z pozamykanych szybów w Wielisławce © wojtekjg
palenie opon popołudniem
palenie opon popołudniem © wojtekjg
wyjazd ze Świerzawy i zabytkowy kościółek
wyjazd ze Świerzawy i zabytkowy kościółek © wojtekjg
uprawy pod wygasłymi wulkanami
uprawy pod wygasłymi wulkanami © wojtekjg
okolice Sokołowca, pola i pola i troche gór
okolice Sokołowca, pola i pola i troche gór © wojtekjg
gdzieś tam wysłazi kościółek świerzawski
gdzieś tam wysłazi kościółek świerzawski © wojtekjg
Z daleka rzut oka na Świerzawę
Z daleka rzut oka na Świerzawę © wojtekjg
Ostryzca góruje nad polami
Ostryzca góruje nad polami © wojtekjg
Ostrzyca Proboszczowicka
Ostrzyca Proboszczowicka © wojtekjg
maczki pod wygasłymi wulkanami
maczki pod wygasłymi wulkanami © wojtekjg
kościółek proboszczowicki zza maków
kościółek proboszczowicki zza maków © wojtekjg
ostatnie słońce nad asfaltem na Proboszczów
ostatnie słońce nad asfaltem na Proboszczów © wojtekjg
zachód słońca kolo Ostrzycy
zachód słońca kolo Ostrzycy © wojtekjg
fajerwerki kajś w Proboszczowie, pewnie na lokalnej imprezie
fajerwerki kajś w Proboszczowie, pewnie na lokalnej imprezie © wojtekjg
po zachodzie słońca na polach w Krainie Wygasłych Wulkanów
po zachodzie słońca na polach w Krainie Wygasłych Wulkanów © wojtekjg
tak, kościółek w Świerzawie jest dziś zielony!
tak, kościółek w Świerzawie jest dziś zielony! © wojtekjgzgrzytnica wpadła na nocleg
zgrzytnica wpadła na nocleg © wojtekjg
rozkładanie spania pod wiatą gdzieś tam za Świerzawą
rozkładanie spania pod wiatą gdzieś tam za Świerzawą © wojtekjg