Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi WuJekG z miasteczka Gorlice. Mam przejechane 236914.83 kilometrów w tym 3622.62 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 26.10 km/h.
Więcej o mnie.

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl
Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy WuJekG.bikestats.pl

Archiwum bloga

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dane wyjazdu:
188.00 km 0.00 km teren
09:36 h 19.58 km/h:
Maks. pr.:56.20 km/h
Temperatura:3.0
Podjazdy:3188 m

Magyarősz 4: Tlstý javor i inne górki

Czwartek, 24 listopada 2016 | Komentarze 0

Krásna-Rimavská Baňa-Kokava nad Rimavicou-Utekáč-Sihla-Tlstý javor(1023m)-Brezno-Pohansko(733m)-Jarabá-Čertovica(1238m)-Kráľova Lehota-Tatranská Štrba-Štrbské Pleso-Starý Smokovec-Tatranská Kotlina-Lendak-Slovenska Ves-Magurské sedlo(942m)

Poranek nie zapowiadał się fajnie: zasnute niebo, mimo, że chwilę wcześniej widać było gwiazdy; część śpiwora była lekko zmrożona, chociaż musiałem się w nocy rozebrać, bo było tak gorąco; panowie drwale zaczęli radośnie ciąć po drugiej stronie drogi.
Pakuję się w wilgoci i wjeżdżam w mgłę i mróz. Po drodze wkurzenie, bo 10km dalej, przy głównej, była fajna wiata z latrynką ;) Coopka w R.Bani, kilka kilometrów w górę doliny i siadam na przystanku przed Utekáčem na śniadanko. Iiii psuje się pogoda, słońce znika za chmurami, chociaż wciąż jest ciepło. Utekáč to spora mieścina w środku lasów, rozciągnięta na kilka części po dolinie. Wspinam się i wspinam wzdłuż Rimavicy, aż wybywam na Sihlę i jeszcze kawałek stromego podjazdu na Tlusty javor. Zjazdy są szybkie i śliskie, potem jeszcze hopka i zjazd do Brezna. Jakoś to szybko mija i skręcam na pierwszą hopkę przed głównym podjazdem - Pohansko. Pamiętam dobrze ten niespodziewany podjeździk z 2011r., gdy trochę nas z Arkiem zaskoczył, więc nie podpalam się za bardzo do ostrej jazdy. Čertovica się trochę dłuży, przez małe odwodnienie i niskie chmury schodzące z Chopoka. Na przełęczy jestem dobrze po 15 i od razu po ubraniu się zjeżdżam pod wiatr, mokrymi asfaltami. Na dole, już po ciemku, decyduję się na jazdę w stronę Popradu, pofalowaną drogą przez Važec i Štrbę. W Štrbie odwiedzam cudowną toaletę na Slovnafcie, inteligentnie zabijającą brzydkie zapachy mgiełką o woni lawendy. I decyduję, że jadę na górę, na Pleso, bo jest niedaleko (zresztą hotele są tak podświetlone, że widać je pewnie i z Kekesza ;)).
Na podjeździe gorąc, tak samo na górze - +6*C! Dopiero za Smokovcami chmury uciekają, pojawiają się gwiazdy i pojawia się mróz (-2*C), decyduję się więc jechać przez Slovenską Ves. Dojeżdżam przez Lendak (faaajne drogi, z podjazdami), podjazd na Magurske sedlo męczę zupełnie bez świateł (bo jest dość jasno) i rozpięty (bo znów jest za gorąco, poza tym jestem już lekko zajechany, a tu moje ulubione sekcje po 11%) i w końcu chwilę przed 22 siadam w wiacie za przełęczą. Jest dalej bezwietrznie, ciepło (5 na plusie). Gotowanie, jedzonko bagety i batonika i w śpiworek.
CLIMB: 11%


Poranny widok ze śpiwora
Poranny widok ze śpiwora © wojtekjg
Ranna droga do głównej ulicy
Ranna droga do głównej ulicy © wojtekjg
Mrozikna niby chmielu
Mrozikna niby chmielu © wojtekjg
Poranna mgła
Poranna mgła © wojtekjg
Muranska planina w tle
Muranska planina w tle © wojtekjg
Kolanko Rimavicy
Kolanko Rimavicy © wojtekjg
Kokava, fajne miasteczko pod górami
Kokava, fajne miasteczko pod górami © wojtekjg
Dolina do Utekáča
Dolina do Utekáča © wojtekjg
Śniadanko na zastavce
Śniadanko na zastavce © wojtekjg
Ciągle w górę doliny
Ciągle w górę doliny © wojtekjg
Po drodze kilka osuwisk
Po drodze kilka osuwisk © wojtekjg
Prawie końcówka sztywnego podjazdu na Tlsty Javor
Prawie końcówka sztywnego podjazdu na Tlsty Javor © wojtekjg
Widoczki w dolinkę
Widoczki w dolinkę © wojtekjg
Zjazd do Brezna
Zjazd do Brezna © wojtekjg
Droga na pierwszą przełączkę za miastem
Droga na pierwszą przełączkę za miastem © wojtekjg
Widoki z Pohanska
Widoki z Pohanska © wojtekjg
Najfajniejszy zakręt podjazdu na Certovicę
Najfajniejszy zakręt podjazdu na Certovicę © wojtekjgZjazdy w półmroku,z zamgleniem
Zjazdy w półmroku,z zamgleniem © wojtekjg
Esy zjazdów do Bocy
Esy zjazdów do Bocy © wojtekjg
Tatranska Strba świeci mocno nad doliną
Tatranska Strba świeci mocno nad doliną © wojtekjg
Podjazd na T.Strbę z autostradą w tle
Podjazd na T.Strbę z autostradą w tle © wojtekjgKomentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!